MojAndroid

Z času na čas sa objaví hračka, hra alebo herný koncept, ktorý sa stane obrovským hitom. Na sklonku 90. rokov 20. storočia sa takýmto hitom stalo tamagoči – malá hračka s LCD displejom a tromi tlačidlami, ktorá umožňovala starať sa o vlastné virtuálne zvieratko. Hra OVOpet je založená práve na tomto koncepte, výrazne ho však rozširuje a pridáva prvky z viacerých iných hier.

OVOpet Village Life

Na začiatku hry si  svoje zvieratko môžete pomenovať, nastaviť obtiažnosť a po krátkom úvodnom videu sa oň môžete začať starať. Hlavnou úlohou je samozrejme udržať ho nažive a v dobrej forme. Ak jeho zdravie klesne na nulu, hra končí. Je preto nutné kŕmiť ho, napájať, udržovať v čistote a hrať sa s ním.

Okrem týchto aspektov, ktoré obsahovalo aj pôvodné Tamagoči, však hra obsahuje viacero vylepšení. Je tu možnosť pohybovať sa medzi niekoľkými lokáciami, plniť vedľajšie miniúlohy a tiež napríklad pestovať rôzne plodiny. V tomto smere OVOpet Village Life trochu pripomína rôzne farmárske hry. Celkovo vaše zvieratko prejde tromi životnými fázami, v závislosti od ktorých sa budú meniť možnosti hry. Zámerom autorov však bolo ponechať hráčom čo najväčšiu voľnosť a každý si tak môže zvoliť vlastné kroky pri starostlivosti o svoje zvieratko.

Ak ste niekedy mali svoje Tamagoči a bavilo vás starať sa oň, môže vás zaujať aj hra OVOpet Village Life, ktorú vytvorili českí vývojári. Výhodou je tiež možnosť prepnúť jazyk hry z prednastavenej angličtiny do češtiny, ktorá je pre väčšinu hráčov oveľa príjemnejšia a bližšia.

Verzia: v1.1.2a
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: v1.1.2a
Aktuálna cena: Zdarma

11.4.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+