MojAndroid

Hra Medieval Castle Defense sa minulý týždeň objavila medzi 10 najsťahovanejšími aplikáciami. Vyzerá to tak, že hry štýlu “tower defense” sa tešia veľkej obľube aj na mobilných telefónoch. Pamätáte na hodiny strávené hraním ich online Flash verzií? Pred časom sme vám priniesli recenziu podobnej Android hry so sci-fi tematikou – Xeno Tactic 2 Tower Defense – a dnes sme sa bližšie pozreli na túto, ktorá je na časovej línií posunutá úplne opačným smerom – do stredoveku.

Castle Defense sa trošku líši od iných hier tohto druhu tým, že vaši nepriatelia sa neobjavujú na jednej strane hracieho poľa a ľubovoľnou (alebo najkratšou) cestou sa môžu dostať na druhú stranu, ale idú po vyznačenom chodníku z bojového stanu až ku hradu. Hra sa dá kedykoľvek pozastaviť tlačidlom pauza a môžete si meniť aj rýchlosť medzi normálnou a dvojnásobnou.

Začínate iba s dvomi druhmi veží, ďalšie získavate postupom do vyšších levelov. Postupne si budete môcť vybrať medzi kanónom, katapultom, pomalou vežou, vežou s viacerými výstrelmi, teleportovacou vežou, katapultom a mnohými inými. Každá z nich sa dá samozrejme vylepšiť zakúpením upgradu – stačí na ňu ťuknúť a použiť zelenú šípku dohora, ktorá sa objaví hneď vedľa vežičky. Pred začiatkom každého levelu si môžete vybrať 5 veží, ktoré v ňom použijete.

Nepriateľov budete mať tiež neúrekom – od obyčajných ťažkoodencov po kňazov používajúcich proti vám manu, liečiteľov, šamanov či baranidlo. Zaujímavé je, že ďalšia vlna nepriateľov nevyjde zo stanu pokiaľ nezabijete všetkých z aktuálnej vlny (alebo sa nedostanú na hrad). Za každú úroveň dostanete známku podľa toho ako úspešne sa vám ho podarilo prejsť. Ak sa vám bude hra zdať ľahká, skúste získať čo najlepšiu známku v každej úrovni. Je to dosť náročné.

Nám sa hra veľmi páči, dávame jej plus aj za hudbu, ktorá pripomína hry ako Age of Empires, aj za veľký výber úrovní. Na internete sme narazili na komentár od vášnivého hráča tejto hry, ktorý ju nazval “Angry Birds medzi tower defense hrami”. Tu je videoukážka, posúďte sami:

Hra je k dispozícií na stiahnutie zadarmo z Android Marketu, podporuje presunutie na pamäťovú kartu a mala by fungovať na všetkých verziách Androidu. Sťahujte pomocou nasledujúceho QR kódu alebo odkazov pod ním.

Android Market | AppBrain

18.3.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+