MojAndroid

V prípade, že patríte k fanúšikom strategických hier a nemáte radi násilie, ktoré je vo väčšine prípadov spojené s týmto žánrom, určite vás poteší najnovšia hra Eufloria HD od spoločnosti Omni-Labs, ktorú si predstavíme v dnešnej Obednej prestávke. V tejto hre sa ocitáte sa v hlbokom vesmíre, kde dobíjate okolité asteroidy s cieľom rozvíjať svoju kolóniu semi-organických rastlín. Ale to nie je ani zďaleka všetko. Poďme sa pozrieť čo všetko nám tento titul ponúka.

Eufloria HD

Po spustení hry vám pomôže s pochopením základného princípu hry a ovládania tzv. Materský strom. Ukáže vám, ako obsadzovať nové asteroidy a rozširovať svoju kolóniu “sadeníc”. Všetky asteroidy sú najskôr šedé, no po ich obsadení sa ich farba zmení na vašu a navyše získate ďalšie sadenice, ktoré vám pomôžu s ďalšou expanziou. Na každý z asteroidov môžete za cenu desiatich sadeníc zasadiť Materský strom, ktorý bude vašim zdrojom nového života. Čím starší strom je, tým väčší počet sadeníc bude produkovať.

Eufloria HD  Eufloria HD

Potom zistíte, že sa stalo niečo neočakávané. Z vašej kolónie, v ktorej prekypoval život, sa stala šedá pustina. Vaše sadenice sa takisto zmenili a stratili farbu, vďaka takzvanej Šedej chorobe. Týmto sa stávajú vašimi nepriateľmi a rovnako, ako s ostatnými kolóniami, ktoré riadi umelá inteligencia, budete viesť boje. Aby ste sa chránili voči nepriateľským útokom, môžete si postaviť s názvom Dyson, produkujúci špeciálne kvetiny, ktoré môžete neskôr zaštepiť na laserové delá.

Eufloria HD poskytuje okrem vyššie popísaných možností, ešte mnohé ďalšie, ktoré objavíte počas hrania. Táto vesmírna stratégia má napriek svojmu jednoduchému vzhľadu pomerne komplexný herný systém. Pretože nepatrí medzi najlacnejšie hry v obchode Google Play, vývojári sa rozhodli vydať aj demo verziu, ktorá ponúka 5 levelov z prvej kapitoly hry. Každopádne, titul odporúčame každému fanúšikovi hier na mobilných zariadenia.

Verzia: 1.0.12.1
Pôvodná cena: 3,19 €
Aktuálna cena: 2,99 €
Verzia: 1.0.12.1
Pôvodná cena: 3,19 €
Aktuálna cena: 2,99 €

Verzia: 1.0.12.1
Pôvodná cena: 3,19 €
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.12.1
Pôvodná cena: 3,19 €
Aktuálna cena: Zdarma

9.1.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+