MojAndroid

Dnes si v našom pravidelnom seriáli Obedná prestávka predstavíme veľmi pekne spracovanú a pre mnohých určite zaujímavú Android hru Coral City, ktorá je mimochodom dielom našich českých susedov. Ide o hru, ktorá sa vo svojom princípe podobá na hry ako ZooTycoon či RollerCoaster Tycoon, no v tejto hre budujete svoj vlastný svet pod morom, nie nad jeho úrovňou. V tejto zaujímavej hre si môžete pod morom postaviť celé mesto a spolu s jeho podmorskými obyvateľmi ho rozvíjať a rozhodovať o jeho osude. Mesto si môžete vybudovať kompletne podľa svojich predstáv a pomôžu vám pri tom rôzne typy domčekov, obchodov, ciest či iných stavieb, ktoré môžete do detailov doladiť so sochami či inými dekoráciami. Aby ste si mohli niečo postaviť, budete potrebovať dve veci – peniaze a energiu. Peniaze si zarobíte pestovaním podmorských rias a iných rastlín alebo tým, že budete plniť úlohy, ktoré dostanete od obyvateľov. S energiou to už bude horšie, tak ako ste aj u ďalších bezplatných hier zvyknutí – energiu budete dostávať denne v určitom množstve alebo po prejdení do vyššieho levelu a po jej vyčerpaní vám neostáva nič iné ako čakať alebo si dokúpiť ďalšiu energiu za perly. Ak vám dôjdu aj perly, budete si ich musieť dokúpiť – už za reálne peniaze. Tu musíme spomenúť aj veľmi zaujímavú a hlavne nápaditú funkciu rodičovský zámok, ktorá umožňuje rodičom, aby zabránili svojim deťom kupovať perly za reálne peniaze. To vám môže ušetriť nejaké to euro!

Čo sa grafickej stránky hry Coral City týka, je spracovaná veľmi pekne a detailne. Grafika vás naozaj prekvapí a poteší. Poteší určite aj prítomnosť českého jazyka, ktorý tak túto hru pre nás a našich západných susedov stavia hneď o niekoľko priečok vyššie. Aby ste si Coral City zahrali vo svojom Android zariadení, nebudete potrebovať pripojenie k internetu. To je potrebné len pri úplne prvom spustení, kedy si hra “dosťahuje” dodatočné dáta. Pokiaľ však hráte hru a ste k internetu pripojený, môžete si prezerať podmorské mestá svojich priateľov a získavať v nich inšpiráciu pre rozvoj toho vášho mesta. Autori tejto hry prisľúbili v blízkej dobe aj nové funkcie ako porovnávanie vášho mesta s mestami vašich priateľov, či sociálne možnosti hry, ktoré si teda budete môcť užívať, dúfajme, už čoskoro. Celkové prostredie hry a základné vlastnosti môžete vidieť aj v nasledujúcom videu:

Pokiaľ sa vám Android hra Coral City zapáčila, môžete si ju stiahnuť zadarmo z Google Play Store pomocou nášho odkazu, ktorý je situovaný nižšie. Ak tak spravíte, dajte nám vedieť pomocou komentára pod článkom, ako sa vám táto hra páči a aké výhody a nevýhody v nej vidíte. Potešíme sa každému komentáru!

– Sťahuj Coral City –

  

  

19.3.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+