MojAndroid

Obchod Play patrí do základnej výbavy mnohých Android zariadení. Hoci veľa užívateľov používa túto aplikáciu iba ak musí, nájdu sa aj takí, ktorí radi objavujú nové aplikácie a iný multimediálny obsah priamo cez oficiálny obchod od Google. Internetový gigant sa tak snaží postupne zdokonaľovať aj zážitok pri používaní tejto aplikácie a chystané vylepšenie dizajnu je zrejme správny krok k tomu, aby bolo používanie aplikácie ešte jednoduchšie a zábavnejšie.

obchod-play-dizajn-1

O pripravovaných zmenách informoval inžinier Google Kirill Grouchnikov, ktorý má na starosti práve vzhľad a dizajn aplikácií Google. Nová verzia aplikácie ponúkne zmenu hneď na úvodnej stránke – súčasných šesť kategórií obsahu sa zmení na dve hlavné kategórie, ktorými budú Aplikácie & Hry a Zábava. Pod druhou spomínanou kategóriou nájdeme všetko, čo nie je aplikáciou – filmy, TV, hudbu, knihy, noviny a časopisy.

obchod-play-dizajn-2

Oddelenie s hrami a aplikáciami ponúkne zoznamy najobľúbenejších aplikácií, hier, prehľad jednotlivých kategórií a nezabudlo sa ani na novú kategóriu rodinných aplikácií. Spomínané súčasti kategórie Zábava budú viditeľné po kliknutí na hlavnú stránku tejto kategórie, a tak by mala byť navigácia v aplikácii jednoduchá aj pre tých užívateľov, ktorí boli zvyknutí na aktuálny systém. Vývojár Google zverejnil na svojom profile na sieti Google+, že tieto novinky prídu už čoskoro, no nijako bližšie nešpecifikoval termín. Nám preto zostáva iba čakať a dúfať, že tieto atraktívne zmeny uvidíme v obchode Play už čoskoro.

Zdroj: Kirill Grouchnikov via GSMarena

16.10.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+