MojAndroid

Ak máte doma viacero mobilných zariadení a na Android aplikácie nechcete míňať veľa peňazí, zdieľanie platených aplikácií môže byť problémom. Doteraz sa to dalo vyriešiť spoločným Google účtom, ktorý ste si nastavili v zariadení ako sekundárny a mohli ste tak inštalovať platené aplikácie na akomkoľvek zariadení, kde tento účet bol. Včera však Google na svojej konferencii predstavil novinku, vďaka ktorej táto nutnosť odpadáva a zdieľanie platených aplikácií s rodinou sa stáva hračkou.

rodinna-kniznica-obchod-play

Funkcia s názvom Family Library umožňuje zdieľať platby za mobilné aplikácie až medzi 6 zariadeniami s rôznymi účtami. Do tejto knižnice budú môcť byť automaticky priradené všetky platby za aplikácie uskutočnené po 2. júli minulého roka a staršie platby bude musieť developer aplikácie povoliť manuálne. Urobiť tak môže priamo v developerskej konzole, v časti Pricing & Distribution, pri položke Family Library. Zatiaľ nie je presne známe, ako celý tento systém bude fungovať, no určite nás teší, že Google prináša takúto možnosť. Novinkám z Google I/O sa budeme venovať aj naďalej a budeme vás informovať o všetkých zmenách a vylepšeniach, ktoré Google tento rok prinesie.

Všetky novinky z Google I/O nájdete na tagu Google I/O 2016.

Zdroj: Google

19.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+