MojAndroid

Ak máte doma viacero mobilných zariadení a na Android aplikácie nechcete míňať veľa peňazí, zdieľanie platených aplikácií môže byť problémom. Doteraz sa to dalo vyriešiť spoločným Google účtom, ktorý ste si nastavili v zariadení ako sekundárny a mohli ste tak inštalovať platené aplikácie na akomkoľvek zariadení, kde tento účet bol. Včera však Google na svojej konferencii predstavil novinku, vďaka ktorej táto nutnosť odpadáva a zdieľanie platených aplikácií s rodinou sa stáva hračkou.

rodinna-kniznica-obchod-play

Funkcia s názvom Family Library umožňuje zdieľať platby za mobilné aplikácie až medzi 6 zariadeniami s rôznymi účtami. Do tejto knižnice budú môcť byť automaticky priradené všetky platby za aplikácie uskutočnené po 2. júli minulého roka a staršie platby bude musieť developer aplikácie povoliť manuálne. Urobiť tak môže priamo v developerskej konzole, v časti Pricing & Distribution, pri položke Family Library. Zatiaľ nie je presne známe, ako celý tento systém bude fungovať, no určite nás teší, že Google prináša takúto možnosť. Novinkám z Google I/O sa budeme venovať aj naďalej a budeme vás informovať o všetkých zmenách a vylepšeniach, ktoré Google tento rok prinesie.

Všetky novinky z Google I/O nájdete na tagu Google I/O 2016.

Zdroj: Google

19.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Parki

  Výborne, za toto palec hore Google :)

 • Dano

  Čakám na to ako na zázrak… Aj to by ma potešilo keby jednoducho išlo mojim kontom zaplatiť za aplikáciu pre iné konto. Nevie niekto ako je to s týmto? Už o tom boli nejaké správy ale tuším to doteraz nejde…

  • AxO

   Ano, u nas to nejde. V USA uz asi 2-3 roky. Teda da sa kupit gift card a je od deti pokoj, osobne som to riesil cez amazon tam Giftcard ide.

   • Ganca

    Gift cards veselo používajú aj Rakúšania nejaký ten piatok. Ak bývaš v BA a budeš mat cestu kdesi do Viedne či Hainburgu, tak sa stačí staviť napr. v MediaMarkte a máš vystaráno. :) Už by to mohlo fungovať aj u nás, mne sa veru nechce dávať citlivé informácie na web… :/

 • Vlado

  Najlepšia správa päťročnice ????

 • S6E+

  V tej správe je ale dátum 2.júla 2016 !

 • nie je zlý nápad :)

 • Peter

  …inspired by Apple???

+