MojAndroid

Už je to 5 rokov od doby, kedy Google premenoval svoj Android Market na obchod Play, ktorý ponúka nielen aplikácie a hry, ale aj filmy, hudbu či knihy. Od spustenia Marketu, ktorý neskôr prešiel rebrandingom, sa v obchode nazbieralo už viac ako 2 milióny aplikácií, 40 miliónov hudobných skladieb, 5 miliónov kníh a ďalšie stovky filmov a seriálov. Od marca 2012 narástla používateľská základňa na 1 miliardu aktívnych používateľov, ktorí k obchodu Play pristupujú zo 190 krajín po celom svete.

K príležitosti osláv priateho výročia, zverejnil Google aj niekoľko rebríčkov najpopulárnejšieho obsahu – platný pre USA. Najsťahovanejšou aplikáciou, resp. hrou, sa za celé tie roky stal Candy Crush Saga, ktorý nasledujú tituly, ako Subway Surfers, Temple Run 2, Despicable Me a Clash of Clans. V USA sa najviac sťahovali aplikácie Facebook a Facebook Messenger, vrátane ďalších titulov, ako Pandora Radio, Instagramu či Snapchatu.

Medzi najpopulárnejšie knihy patrí Fifty Shades of Grey a trilógia The Hunger Games. Do tretice sa umiestnil dobre známy Game of Thrones. Ďalšie rebríčky tých NAJ z USA uvádzame nižšie.

TOP filmy:

 1. The Interview
 2. Frozen
 3. Deadpool
 4. Star Wars: The Force Awakens
 5. Guardians of the Galaxy.

TOP hudobné skladby

 1. Ed Sheeran: Thinking Out Loud
 2. Lorde – Royals
 3. Taylor Swift – Blank Space
 4. Mark Ronson feat. Bruno Mars – Uptown Funk
 5. Pharrell Williams – Happy

TOP hudobné albumy

 1. Adele – 25
 2. Eminem – The Marshall Mathers LP2 Deluxe
 3. Taylor Swift – 1989
 4. Drake – If You’re Reading This It’s Too Late
 5. Kendrick Lamar – To Pimp A Butterfly

Zdroj: phonearena

7.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+