MojAndroid

Veľmi nás teší, keď aplikácie, ktoré používame denne, prinášajú praktické funkcie. To je aj prípad obchodu Play, ktorý najnovšie ponúka informáciu o veľkosti sťahovanej aktualizácie aplikácie. Doteraz však nebolo všetko tak prehľadné. Google miešal veľkosť samotnej aplikácie s delta aktualizáciami, čo u mnohých používateľov mohlo vyvolať chaos. OD istého obdobia je totižto veľkosť aktualizácie značne menšia, ako aplikácia samotná.

obchod-Play-velkost-2 obchod-Play-velkost-1

Doteraz obchod Play ukazoval veľkosť celej aplikácie predtým, ako ste si ju stiahli. To predsa dáva zmysel. Akonáhle ste si titul stiahli, veľkosť ste už nevideli a zobrazila sa až vtedy, keď prišla na danú aplikáciu aktualizácia. Už niekoľko rokov to ale funguje tak, že pri aktualizovaní nesťahujete celú aplikáciu, ale len “patch”, teda tú časť, ktorá sa zmenila, prípadne bola aktualizáciou doplnená. Obchod Play však zobrazoval pri aktualizáciách veľkosť celej aplikácie (napr. 30 MB), aj keď samotná aktualizácia mala veľkosť iba 10 MB. Po novom však obchod Play zobrazuje pri aktualizácii jej presnú veľkosť, a tak viete, či ju môžete stiahnuť napríklad aj cez mobilné dáta.

Náš tip
Obchod Play vám po novom dá vedieť, či aplikácia obsahuje reklamy

Novinka sa objavila na niekoľkých zariadeniach a Google o nej neinformoval v žiadnej správe na svojom webe, ani na sociálnych sieťach. Po aktualizácii obchodu Play na najnovšiu verziu by ste však túto informáciu mali vidieť pri každej zo svojich aplikácií aj vy. Nám verzia obchodu Play 6.4.12 túto novinku už zobrazuje. Google v poslednej dobe pridal do obchodu Play viaceré vylepšenia a nás teší, že jednu zo svojich najpoužívanejších aplikácií neustále aktualizuje.

Zdroj: AndroidPolice

4.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+