MojAndroid

Iba pred niekoľkými dňami sme vás informovali o tom, že v obchode Play pribudla nová sekcia pre rodinné aplikácie, ktoré sú určené najmä pre najmenších užívateľov. Google tak zjednodušil rodičom vyhľadávanie aplikácií a hier pre najmenších a pre propagáciu novej sekcie teraz využíva aj ďalšiu akciu. Tou je Aplikácia týždňa zdarma, čo je akcia, v rámci ktorej je možné získať platenú aplikáciu úplne zadarmo počas jedného týždňa.

Je to vôbec prvýkrát, čo je v obchode Play niečo takéto možné. Doteraz umožňoval Google vývojárom iba zlacniť svoje tituly na minimálne ceny a následne nastaviť pôvodnú cenu. Samozrejme, bolo možné úplne zmeniť platobný model, no až doteraz nebolo možné v rámci výpredaju zlacniť aplikáciu na nulu a následne vrátiť cenu na pôvodnú. Zatiaľ sa táto novinka objavila iba v novej rodinnej sekcii, a tak nie je zrejmé, či Google tento model sprístupní aj pre ostatné aplikácie. Obchod Amazon App Store ponúka podobnú zľavu na jednu aplikáciu každý deň, no Google sa takto rozhodol zlacniť jeden titul na celý týždeň. Tentokrát ide o detskú interaktívnu hru Daniel Tiger Grr-ific Fellings, ktorá stojí bežne 2,45 €, no teraz ju môžete mať úplne zadarmo. Aplikáciu ale musíte nájsť cez rodinnú sekciu (alebo kliknúť na predchádzajúci odkaz), pretože ak ju budete klasicky vyhľadávať, zľavu nebudete môcť uplatniť.

Zdroj: Android Central

13.6.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+