MojAndroid

Sundar Pichai odhalil zaujímavé štatistiky týkajúce sa obchodu Play. Ako sa ukázalo, ten v súčasnosti už prekonal magickú hranicu jedného milióna aplikácií. Ešte začiatkom roka ich bolo niečo cez 800-tisíc. Doteraz sa z Google Play Store stiahlo už viac ako 50 miliárd aplikácií (minulý rok to bolo 20 miliárd) a developerom sa za posledných 12 mesiacov zvýšil príjem z ich predaja až 2,5-krát.

google-play-stats-645x350

Zaujímavým je aj údaj o počte aktivovaných tabletov, ktorých počet vzrástol na 70 miliónov. Sundar Pichai poznamenal, že každý druhý predaný tablet obsahuje operačný systém Android. Z celkového počtu predaných Android tabletov tvoril 10% samotný Nexus 7. Nový model by mohol jeho trhový podiel zvýšiť ešte výraznejšie.

Zdroj: androidauthority

24.7.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+