MojAndroid

Andy Rubin vystúpil opäť raz na pódium, tentoraz na Mobile World Congress 2012 a hovoril o spoločnom prepojení spoločností Google a Motorola a ich spoločných plánoch. Google ubezpečuje všetkých používateľov, že otvorenosť ostáva zachovaná a cieľom spoločného zlúčenia je len rozšírenie patentového portfólia. Posledné správy totiž vyvolali obavy.

Podľa Andyho Rubina, Android ostáva stále otvorený systém a ubezpečuje, že Motorola je stále samostatný subjekt.

„Neviem nič o ich produktoch, nič som nevidel. Chystajú sa pokračovať v budovaní značky Motorola a bude to robiť rovnaký tím, ako doteraz,“ vyjadril sa Andy Rubin.

Rubin bol oslovený aj s otázkou, či Motorola bude aj naďalej robiť vlastné UI. Andy Rubin povedal, že to tiež nie je jeho vec, ale iba tímu Motorola.“

„Aj keď by som bol úplne šialený, nemyslím si, že by sme sa mohli s Motorolou dostať na úroveň ovládnutia trhu a súťažiť s obrovskými dodávateľmi zariadení s Androidom. Jednoducho sa to nestane.“

Je dobré, že sme sa ubezpečili o ďalšom postupe a napredovaní Androidu a spoločnosti Google. Určite „malého, zeleného mužíčka“ čakajú veľmi dobré vyhliadky aj tento rok a skvelá budúcnosť.

Zdroj: The Verge

Ďakujeme spoločnosti Samsung za pozvanie na MWC 2012.

28.2.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+