MojAndroid

Koniec roka je tradične obdobím, kedy sa bilancujú všetky dôležité udalosti, ktoré sa počas neho vyskytli. Podobné zhrnutia robíme aj my, uverejnili sme napríklad súhrn recenzií zariadení od SamsunguHTC,  AsusSony či Prestigia. V tomto a ďalších dvoch článkoch zase zhrnieme najdôležitejšie udalosti a novinky, ktoré sa počas roka objavili u našich troch operátorov. V tomto článku sa budeme venovať O2.

O2-Logo

1. február – začiatkom februára pri príležitosti svojho 6. výročia operátor rozšíril obsah programu O2 Moja firma. Po novom okrem volaní zahŕňa aj internetové balíčky, SMS/MMS ako i doplnkové služby. Hranica maximálneho mesačného poplatku sa z tohto dôvodu posunula zo 40 na 44€, v ktorom sú zahrnuté všetky služby a poplatky.

3. apríl – v tento deň O2 oznámil zrušenie diskusného fóra na svojej oficiálnej stránke. Dôvodom mala byť efektívnejšia komunikácia a jej presun na sociálnu sieť Facebook.

9. apríl – v apríli operátor ohlásil tiež jednu zo svojich najvýznamnejších noviniek roka. Tradičný benefit, volania vo vlastnej sieti po tretej minúte zadarmo, bol ešte vylepšený a zákazníci operátori tak môžu v sieti O2 volať zadarmo už po prvej minúte. Časové obmedzenie hovoru na 60 minút zostalo zachované.

15. máj – v polovici mája došlo v O2 tiež k zmene dovtedajšieho zákazníckeho programu O2 Super zóna na vernostný program Extra výhody. Nešlo len o kozmetickú zmenu v názve, nový program sa dotkol najmä pravidiel pre získanie výhod a zliav, ktoré sú cielene vyberané s dôrazom na cestovanie a každodenné potreby. Nový vernostný program Extra výhody tiež priniesol zrušenie kategórií ponúk – zákazníci ich teraz nájdu všetky na jednom mieste.

19. jún – v júni operátor predstavil svoju vynovenú roamingovú ponuku. S novým balíčkom Volania Svet mohli zákazníci O2 telefonovať do všetkých mimoeurópskych krajín za domácu cenu. Pre tých, ktorí si aktivovali roamingovú službu EU Pas, boli k dispozícii aj sms za domáce ceny.

17. júl – ako dosvedčuje správa z polovice júla, do O2 počas roka stále prichádzali noví zákazníci. Používatelia si v období od začiatku roka do 8. júla 2013 preniesli do O2 celkovo 67 226 telefónnych čísel. Celkovo od spustenia automatickej prenositeľnosti telefónneho čísla v roku 2008 získal operátor z iných sietí až 571 091 zákazníkov, ktorí si k nemu preniesli svoju SIM kartu.

11. september – operátor v septembri pridal novinku k svojmu tradičnému programu O2 Fér. Všetci existujúci aj noví O2 Fér zákazníci s platbou na faktúru alebo predplatenou kartou mohli od tohto termínu získať balík neobmedzených SMS do sietí na Slovensku a v EU za 6 eur. Okrem toho však priniesol v tento deň operátor aj ďalšiu novinku – pre nových aj existujúcich zákazníkov ponúkol dáta zadarmo ako súčasť O2 Paušálu.

17. október – O2 informoval o úspechoch svojho portálu www.najlepsiesluzby.sk, na ktorom môžu používatelia navrhovať a hodnotiť služby v piatich kategóriách. Do spomínaného dátumu bolo na portál pridaných 450 pôvodných prevádzok, registrovaných 1500 používateľov a pridaných 9000 hodnotení. Každý hodnotiteľ má šancu vyhrať od O2 na mesačnej báze smartfón a najlepšie hodnotená prevádzka zase volania pre všetkých svojich zamestnancov na 3 mesiace zadarmo.

25. október – koncom októbra sa operátor podelil o plány s rozširovaním 3G siete. Do uvedeného termínu pokryla spoločnosť v r. 2013 vysokorýchlostnou sieťou 26 nových lokalít a do konca roka mala naplánovaných ešte ďalších 60, čím ich počet za rok 2013 dosiahol hodnotu 86 a celkové pokrytie populácie 56,4%.

5. november – mimoriadne významná správa prišla po predchádzajúcich dohadoch a fámach začiatkom novembra. Českú a slovenskú pobočku španielskeho telekomunikačného operátora Telefónica odkúpila skupina PPF, za ktorou stojí najbohatší Čech Petr Kellner. Predmetom predaja bol konkrétne 65,9% podiel v spoločnosti Telefónica Czech Republic, pod ktorú patrí aj slovenská pobočka O2. Cena za tento podiel predstavuje 2,467 miliardy eur, z ktorých 2,063 miliardy bolo splatných ihneď po zavŕšení transakcie a ďalších 404 miliónov priebehu nasledujúcich 4 rokov.

5. november – v ten istý deň operátor informoval, že k 30. septembru 2013 medziročne vzrástol počet jeho zákazníkov o 14% na 1 471 000, od začiatku roka 2013 mu tak pribudlo celkovo 117 000 zákazníkov. Za týmto nárastom stál 21% medziročný nárast zákazníkov fakturovaných služieb na takmer 740 tisíc, zatiaľ čo počet zákazníkov predplatených služieb vzrástol medziročne o vyše 7 % na takmer 732 tisíc.

7. november – v tento deň operátor ohlásil bonus na telefón, ktorý získajú zákazníci so službou O2 Mobil+ k programom O2 Fér a O2 Moja Firma. Bonus 72 eur sa rozloží do 18 mesačných faktúr, čiže každá faktúra bude zvýhodnená štyrmi eurami.

14. november – po šiestich rokoch od spustenia prevádzky sa nášmu najmladšiemu operátorovi podarilo dosiahnuť ďalší významný míľnik. Presne dňa 12. 11. 2013 totiž počet jeho zákazníkov prekonal 1,5 milióna. V tento deň operátor informoval aj o možnosti získať k paušálu dva telefóny za cenu jedného.

31.12.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+