MojAndroid

Mobilné telefóny používajú nielen dospelí, ale aj deti. Od ktorého veku dajú rodičia svojej ratolesti telefón, je rôzne. Niekto má prvý mobil už v prvej triede, iný sa svojho mobilného zariadenia dočká až neskôr. Rodičia môžu byť pri výbere konkrétneho paušálu “stratení”. Potrebujú kontrolovať spotrebu dieťaťa, aby neboli pri faktúre prekvapení, a zároveň chcú dieťa chrániť pred neželaným obsahom, ktorý by pri surfovaní v online svete videlo.

Mohlo by vás zaujímať:

O2 Junior
O2 Junior

Operátor prináša od dnešného dňa špeciálny paušál O2 Junior, ktorý je jednoduchý pre rodičia a zároveň bezpečný pre dieťa. Nastavuje sa v ňom limit pre volania a správy, takže sa rodičia obávať šoku z vysokej faktúry. Dieťa sa vždy dovolá na tri navolené čísla, na ktoré bude mať neobmedzené volania. Súčasťou paušálu s mesačným poplatkom 10 eur sú aj 4 GB dát a nová služba O2 Security. Zvyšné volania s SMS, prípadne dáta navyše sa platia nad sumu 10 eur.

„Doteraz nebol na trhu jednoduchý program navrhnutý pre potreby rodičov a ich deti. Keď sme od rodičov zisťovali, ako by takáto služba mala fungovať, povedali nám, že sa obávajú obsahu, ktorý môžu deti na internete vidieť. Rovnako ich zaťažovalo neustále kontrolovať, či ich dieťa má dostatok kreditu, a teda či sa v prípade potreby dovolá domov. Takisto sme si všímali, že mnoho rodičov malo na konci mesiaca obavy, či im nepríde domov prekvapenie vo forme prehnane vysokej faktúry. SIM-ka O2 Junior preto odstraňuje všetky doterajšie bariéry a výrazne uľahčuje kontrolu rodičov nad mobilom svojich detí,“ priblížil Martin Nemček, Product Owner O2 Paušálu.

O2 Junior
O2 Junior

Rodič si vie zablokovať na SIM karte služby tretích strán, takže nehrozí posielanie drahých, spoplatnených SMS ani audiotexových správ. Dieťa má na paušále automaticky blokovanú marketingovú komunikáciu. Všetky nastavenia a limity si rodič spravuje cez mobilnú aplikáciu O2.

Ďalšou novinkou v ponuke modrého operátora je služba O2 Security, ktorá chráni pred hrozbami a falošnými stránkami pri dátovaní v mobilnej sieti. Prvý mesiac je zadarmo, neskôr bude účtovaný poplatok vo výške 1 euro mesačne. Nie je potrebné nič inštalovať, služba beží v O2 sieti automaticky a dá sa aktivovať k paušálom s platbou na faktúru.

O2 Security
O2 Security

O2 Junior v skratke:

  • Rodičia získajú pre svoje dieťa neobmedzené volania a SMS na 3 vopred zvolené telefónne čísla do všetkých sietí na Slovensku. Dieťa tiež získa 4 GB dát.
  • Rodičia vedia nastaviť limity na telefónoch svojich detí pre dátovanie, telefonovanie a posielanie správ. Tento limit dokáže rodič pravidelne meniť a prispôsobovať aktuálnym potrebám svojho dieťaťa.
  • Aby sa deti dokázali vždy spojiť so svojimi blízkymi, program umožňuje nastaviť 3 telefónne čísla akéhokoľvek slovenského operátora, na ktoré sa dieťa dovolá aj po prečerpaní limitu.
  • Súčasťou SIM-ky O2 Junior je aj nová služba O2 Security, ktorá chráni pri mobilnom datovaní pred falošnými webmi, neželaným obsahom a inými nástrahami internetu.
  • Poplatok za program a prípadná nadspotreba v rámci limitu sa rodičovi zaúčtuje priamo do faktúry, vďaka čomu nemusí riešiť dobíjanie kreditu, ani prekvapenia z prehnane vysokej faktúry.
  • Dieťa má tiež blokované služby tretích strán (VAS služby) a zároveň je vyradené z akejkoľvek marketingovej komunikácie zo strany operátora.
  • Program O2 Junior je dostupný pre rodičov s akýmkoľvek O2 Paušálom za 10 € mesačne.

Konkurencia vo vlastnej sieti

O2 vo vlastnej sieti prevádzkuje digitálneho operátora Radosť, ktorý ponúka výborné ceny paušálov a mohli by rodičom vyhovovať viac než nový od O2. Nemajú tu však možnosť nastaviť limity tak ako v O2 Junior a chýba aj služba O2 Security. No za 10 eur mesačne získajú vo Veľkej Radosti 8 GB dát a 200 minút na volania. Je tak na rodičoch a  ich zvážení, aký produkt im bude vyhovovať viac.

Náš tip
One UI 6.1 s funkciami Galaxy AI príde na ďalšie zariadenia Samsung. Je medzi nimi váš smartfón alebo tablet?

 

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+