MojAndroid

O2 prináša od 5. apríla novú službu dátových balíčkov pod názvom Datahit. Tá umožňuje zákazníkovi využiť nespotrebované dáta v ďalšom mesiaci, ale aj automaticky obnoviť dáta pri prečerpaní objemu balíčka. Pri prenose dát do ďalšieho mesiaca je ich spôsob čerpania nastavený férovo – najprv sa spotrebujú prenesené dáta z minulého mesiaca a následne až dáta z aktivovaného balíčka.

 „Datahit odráža nový pohľad na využívanie dátových služieb, pričom v sebe zahŕňa férový prístup dátovej spotreby. S aktivovaným Datahitom majú zákazníci istotu, že mobilný dátový tok v ich smartfónoch alebo tabletoch nikdy nevyschne. Zákazník môže preniesť nespotrebované dáta do ďalšieho mesiaca, ale aj ušetriť financie pri obnove a následnom prenose nespotrebovaných dát do ďalšieho mesiaca. O úsporu času sa zákazníkovi postará automatická obnova jeho balíčka,“ uviedla hovorkyňa O2 Martina Jamrichová.

O2 Datahit

O2 Datahit je novou súčasťou dátových balíčkov, ktorá umožňuje zákazníkovi využiť nespotrebované dáta v ďalšom mesiaci. V praxi to znamená, že ak zákazník má napríklad aktivovaný balíček Internet M s objemom 500 MB dát a v danom mesiaci minie len 400 MB, tak v nasledujúcom mesiaci má k dispozícii 100 Mb dát k celému balíčku navyše.

Okrem toho, služba Datahit automaticky obnovuje internetový balíček po jeho prečerpaní, obnova balíčka je spoplatnená podľa aktuálneho cenníka. Ak však zákazník nevyčerpá celý obnovený objem, nemusí sa báť, že o dáta príde. Nespotrebované dáta sa mu totiž prenášajú do ďalšieho mesiaca. Každá nová aktivácia služby Datahit alebo dátového objemu má automaticky nastavený limit pre automatické obnovy. So štandardne zapnutou službou Datahit s limitom bude mať zákazník maximálne tri automatické obnovy balíčka.

Datahit šetrí peniaze

S aktívnym Datahitom zákazníci nemusia striehnuť, kedy svoje dáta prečerpajú, a pritom dokážu reálne ušetriť. Nespotrebované dáta z obnoveného balíčka totiž prenášajú do nasledujúceho mesiaca, kde ich môžu dočerpať. Napríklad ak zákazník v apríli vyčerpá celý aktivovaný dátový balíček a po jeho obnove vyčerpá už len polovicu, druhú polovicu môže vyčerpať v máji spolu s celým balíčkom. Zákazník si tak v priebehu dvoch mesiacov nemusí svoj balíček obnovovať dvakrát, ale len raz a pritom ušetrí 3 eurá za obnovu.

Aktivácia služby Datahit

Služba Datahit je už automaticky prítomná v nových aktiváciách dátových balíčkov programov O2 Paušál, O2 Fér a O2 Internet s bonusom Mini. Aktivácia a deaktivácia služby je možná všetkými kanálmi, teda priamo na predajni, prostredníctvom infolinky, SMS správy, portálu Moje O2, či prostredníctvom aplikácie Moje O2.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+