MojAndroid

Herné tablety Nvidia Shield Tablet a Tablet K1 patria medzi najšikovnejšie herné zariadenia s Androidom. V minulosti im neboli cudzie ani časté aktualizácie a celkovo slušná podpora od výrobcu. Majitelia tabletov netrpezlivo čakajú aj na nový systém Android Nougat, ktorý je ale na zariadenia uvoľňovaný zatiaľ iba veľmi pomaly. Napriek tomu teraz tablety získavajú funkciu, na ktorú sa majitelia určite už dlho tešili.

Náš tip
NVIDIA pravdepodobne chystá nový tablet SHIELD, predstaviť ho má tento rok

nvidia-shield-tablet-titulka

V rámci novej OTA aktualizácie získavajú oba tablety podporu pre Vulcan API. Ide o pomerne nové herné API, ktoré už využívajú niektoré moderné hry a zatiaľ iba hŕstka zariadení. Teraz sa k nim ale pridávajú tablety od spoločnosti Nvidia, ktoré sú na hranie ako stvorené. Vďaka novému API si budú môcť používatelia užiť krajšiu grafiku a celkovo lepší herný výkon v tých tituloch, ktoré toto API podporujú.

Okrem toho aktualizácia ešte prináša drobné vylepšenia a opravy známych problémov, ako napríklad bootloop pri použití niektorých SD kariet s takmer zaplnenou pamäťou. Aktualizácie pre oba tablety prinášajú tie isté novinky. Pre Tablet K1 ide o update s označením 1.5, na zariadení Shield Tablet je to update 4.4. Obe aktualizácie sú postavené na systéme Android 6.0.1 Marshmallow, a tak si na nový systém budú musieť majitelia ešte počkať.

Zdroj: Nvidia 1, 2 via Android Police

5.11.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+