MojAndroid

Spoločnosť NVIDIA uviedla detailné informácie o svojom prvom 64-bitovom procesore pre Android zariadenia. Bude ním špeciálna verzia čipu Tegra K1 s označením ‘Denver‘ a podľa vyjadrení spoločnosti ide o procesor s najväčšou priepustnosťou jadra spomedzi všetkých, ktoré sa používajú v Android zariadeniach.

tegra-64-bit-cover

Nový čip bude disponovať známou grafickou architektúrou Kepler so 192 jadrami, ktorá bude spolupracovať s unikátnou dvojjadrovou 64-bitovou architektúrou Denver. Nový procesor bude plne kompatibilný s technológiou ARMv8. Tegra K1 Denver bude podľa vyhlásení spoločnosti najrýchlejším čipom s ARM architektúrou, aký bol kedy vyrobený. Okrem nového hardvéru prichádza novinka aj so zaujímavými softvérovými funkciami. Procesoru bude pomáhať 128 MB dedikovanej pamäte cache, v ktorej sa budú uchovávať inštrukcie o častých aktivitách. Táto pamäť tak dokáže zrýchliť bežné používanie zariadenia a zároveň znížiť nároky na batériu, vďaka čomu by mal nový procesor vynikať aj v tomto smere.

Veľmi zaujímavá je aj zmienka o tom, že NVIDIA už teraz pracuje na zariadení s novým procesorom, ktoré by malo byť poháňané systémom Android L. Tým môže byť aj pripravovaný tablet Nexus 8 od HTC.

Zdroj: NVIDIA via Android Central

12.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+