MojAndroid

Spoločnosť NVIDIA dosiahla na vrchol so svojim Tegra 3 štvorjadrovým procesorom. NVIDIA však nechce zaspať na vavrínoch a už teraz pripravuje ďalšie prelomové novinky. Najnovším technologickým výstrelkom má byť novinka pod názvom „Kai“, ktorá by mala mať štvorjadrový procesor a  jej cena by nemala presiahnuť 199 amerických dolárov.

Z minulosti si pamätáme pokusy spoločnosti Asus, ktorá mala pripraviť a priniesť na trh tablet so štyrmi jadrami a 7 palcovým displejom za cenu do 250 amerických dolárov. Tento však nakoniec bol stiahnutý z výroby a repertoáru spoločnosti Asus.

Pokusy a možnosti jednotlivých spoločností sú síce obmedzené, no je dobré, že jednotlivé firmy sa snažia dosiahnuť míľnik, kedy bude dostupné zariadenie v podobe tabletu za cenu prijateľnú pre široké masy. Ak by sa takéto vysokovýkonné zariadenie objavilo a cena by bola prijateľná, určite by takýto tablet spôsobil malú revolúciu v tom, ako by sa budúci používatelia notebookov a netbookov rozhodovali pri kúpe nového hardvéru.

Tablet by mohol zamiešať skladbu trhového koláča podielu jednotlivých zariadení a my by sme sa mohli dočkať toho, že podiel notebookov a netbookov by sa na trhu rapídne znížil. Musíme si však počkať na to, čo prinesie budúcnosť a najbližšie týždne a mesiace v tejto oblasti.

Zdroj, foto: SlashGear, The Verge

24.5.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+