MojAndroid

Rovio, známy výrobca populárnej hry Angry Birds, pracuje aktuálne na niekoľkých projektoch v segmente hier pre mobilné zariadenia. V zdrojoch a chýroch sa uvádza, že sú to aktuálne až štyri projekty, z ktorých niektoré by mali byť tvorené v spolupráci so spoločnosťou Nvidia.

Vo vyhlásení na Mobile Game Forum 2012, Neila Trevetta, viceprezidenta spoločnosti Nvidia, sa spomína prechod hier do 3D prostredia, a spomenul aj čo by to všetko prinieslo a obnášalo. Táto zmena by sa mohla dotknúť v neposlednom rade aj hry ako je Angry Birds.

“Hovorili sme so spoločnosťou Rovio a oni… začal Trevett, pred tým, ako sa zastavil, aby neprezradil veľa.

Povedzme si len, že Angry Birds má na oveľa viac,” povedal Trevett. Poukázal na fakt, že Angry Birds dnes funguje na 2D technológii zobrazenia. Zároveň spomenul, že v podstate neexistuje žiadna prekážka, prečo by hra Angry Birds nemohla fungovať na 3D zobrazovacej technológii. Za jej pomoci by sa hra zrýchlila a zobrazenie by bolo presnejšie.

Uvidíme, ako sa nakoniec celá situácia vyvinie. Určite však môžeme potvrdiť vyhlásenie, že Rovio má na viac, zvlášť pri takej popularite ako Angry Birds ukazujú napríklad v Android Markete.

Zdroj: androidguys.com Foto: ROVIO

26.1.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+