MojAndroid

Vďaka uniknutým údajom z benchmarku GFX Bench sa podarilo talianskej stránke Webtrek objaviť parametre a špecifikácie Kindle Fire tabletov pre tento rok. Podľa údajov by spoločnosť mala tento rok predstaviť dva tablety – 8,9-palcový  a 7-palcový Kindle Fire HD, ktoré budú ponúkať rôzne špecifikácie a cenu. Tá zatiaľ nie je známa, napriek tomu, že špecifikácie poznáme už takmer detailne.

Amazon-Kindle-Fire-HD

Kindle Fire HD 8.9 s kódovým označením Apollo / KFAPWA by na trh mal prísť s displejom o veľkosti 8,9 palca a rozlíšením 2560 x 1600 pixlov. Obsahovať by tiež mal najnovší procesor Qualcomm Snapdragon 800 s grafickým čipom Adreno 330 a prekvapiť by nás vraj nemala ani 2 GB operačná pamäť. Kapacita vnútornej pamäte by mala poskytovať 16 / 32 / 64 GB miesta a operačným systémom by v tomto prípade mal byť upravený Android 4.2.2 Jelly Bean. Tablet by mal disponovať aj 8 Mpix zadnou kamerou. Menší tablet so 7-palcovou uhlopriečkou by mal priniesť rozlíšenie 1920 x 1200 pixlov a v zadnej stene mu bude kamera chýbať.

kindle-fire-hd-2013-gfx-bench-4 kindle-fire-hd-2013-gfx-bench-3 kindle-fire-hd-2013-gfx-bench-2 kindle-fire-hd-2013-gfx-bench-1

Amazon sa zatiaľ ku portfóliu tabletov pre tento rok oficiálne nevyjadril, a preto si radšej počkáme na oficiálne správy a vyhlásenia. Ak sa však potvrdí to, čo je napísané vyššie, tak budú mať výrobcovia iných Android tabletov na niekoľko najbližších mesiacov viac než solídnu konkurenciu. Čo na nové Kindle Fire tablety hovoríte vy? Kúpili by ste si jeden z nich?

Zdroj: AndroidAuthority

16.8.2013
 • pRo_lama

  Tak to už bude pekná mašinka tá 8.9” :-)

  • Vlado

   skoda ze nie 10, ale inak zaujimava masinka, som zvedavy na ceny

 • shdhe

  Super pre studentov s tymi ich cenami a parametrami. Dobre to vymysleli ze to prepoja s e bookmi. Like

 • kingIPS

  tie 3cm rámčeky :-(

  • SS

   Táto jedna vec mi na tomto akurat najviac vadí :)

+