MojAndroid

Smartfón ponúka v súčasnosti čoraz viac funkcií a je naozaj multifunkčným zariadením. Od budíka cez kalendár, diktafón či poznámkový blok, predovšetkým základný komunikačný nástroj. V minulosti tieto funkcie neboli samozrejmosťou, no telefón s vami vydržal bez problémov pár dní. Dnes je pravdepodobne najväčším limitom výdrž batérie. Pri plnohodnotnom používaní smartfónu nabíjačku vyhľadávame  každý deň. Užitočnými pomocníkmi dokážu byť rôzne šetriace režimy.

 

sony-xperia-z5-premium-katalog

 

Jedným z takýchto pomocníkov je aj Stamina režim z dielne Sony. Vo svojich modeloch ho umiestňuje už pár rokov. Podľa najnovších informácií z Twitteru sa tento režim dočká aktualizácie práve v najnovších modeloch rady Xperia Z5 spolu so samotným Androidom 6.0 Marshmallow. Šetriaci režim Stamina je séria špeciálych nastavení, ktoré umožňujú napríklad vypnúť dáta v čase, keď je obrazovka zhasnutá, či obmedziť príjem notifikácií, zoslabiť jas displeja a zabezpečiť tak doslova hodiny používania navyše.  Sony už pri predstavení modelov Z5, Z5 Compact a Z5 Premium avizoval túto aktualizáciu a očakáva sa, že neskôr príde aj na ďalšie modely.

IFA_SONY_Xperia_Z5-13

Najnovšia verzia Androidu obsahuje funkciu s názvom Doze, ktorá monitoruje využitie aplikácií, ich spotrebu či beh na pozadí. Takisto monitoruje pomer rozsvieteného displeja k zhasnutému. Práve túto funkciu má nová Stamina využiť a poskytnúť tak používateľom nové možnosti nastavení. Šetriaci režim napríklad obmedzí notifikácie aplikácií, ktoré sa nepoužívajú, no zobrazí dôležité informácie o zmeškaných hovoroch. Novinkou bude obmedzenie aplikácií na pozadí, ktoré sú príliš náročné na spotrebu energie analyzované práve funkciou Doze. Každý používateľ si prispôsobí funkcie podľa svojich požiadaviek a potrieb. Nepredpokladá sa, že šetriaci režim bude aktívny počas celodenného použivania smartfónu, no keď energia v batérii klesne na minimum, Stamina ukáže svoje kvality. Interakcia s Androidom 6.0 Marshmallow má priniesť údajne až dvojdňovú výdrž práve u spomínaných modelov. Úspešnosť nového šetriaceho režimu bude možné samozrejme posúdiť až po príchode aktualizácie na smartfóny rady Xperia Z5 od Sony.

 

Zdroj: AndroidAuthority

2.11.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+