MojAndroid

Populárny “mini-počítač” Raspberry Pi prichádza vo svojej novej generácii. Tá zachováva kompaktné rozmery či univerzálne použitie vo viacerých sférach. Z nových funkcií pribudla možnosť využívať 5 GHz Wi-Fi pripojenie, ale aj technológiu Bluetooth vo verzii 4.2.

Náš tip
Huawei a Google vytvorili vlastnú vývojárskú platformu. Je konkurenciou pre Raspberry Pi

Raspberry Pi 3 Model B+

Na trhu je hneď niekoľko modelov od Raspberry. Novinka prichádza pod názvom Raspberry Pi 3 Model B+, ide však o vylepšenie oproti verzii Raspberry Pi 3 Model B, ktorá prišla na trh pôvodne ešte v roku 2016. Tentokrát však ponúka okrem spomínaných vylepšení aj jemne rýchlejší štvorjadrový procesor taktovaný na 1,4 GHz či ďalšie prvky, ktoré nájdu využitie najmä v oblasti “Internetu vecí.”

Nové zariadenie je skutočne veľmi podobné svojim predchodcom. Nechýba plná kompatibilita s aktuálnymi obalmi či iným dizajnovým a funkčným príslušenstvom určeným pre zariadenia Pi. Rovnako príjemná je aj cena zariadenia. Tá by sa mala pohybovať na úrovni približne 35 dolárov,  čo v prepočte činí približne 28 eur.

Náš tip
Funkcie Android TV môžete mať aj v Raspberry Pi 3 vďaka špeciálnej aplikácii

Poznáme “mini-počítače” Raspberry? Našli by ste využitie pre takéto zariadenie? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

15.3.2018
Zdroj: theverge

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+