MojAndroid

Populárny mini počítač z dielne výrobcu Raspberry sa teší veľkej obľube medzi používateľmi. V súčasnosti je v predaji už jeho tretia generácia s názvom Raspberry Pi 3. Okrem kompaktných rozmerov, nízkej ceny a v rámci možností dobrého výkonu ponúka aj široké možnosti prispôsobenia. Práve to je dôvod, vďaka ktorému je teraz možné testovať na tomto zariadení aj funkcie Android TV.

Náš tip
Google Asistent mieri na Android TV a Android Wear 2.0

Jeden z vývojárov pod prezývkou tabp0le zverejnil prostredníctvom fóra XDA-developers aplikáciu, ktorá premení váš mini počítač od Raspberry Pi Foundation na praktické multimediálne centrum. Aplikácia pre spúšťanie Android TV je postavená na Androide 7.1.2 Nougat. V súčasnosti ešte nedokáže podporovať všetky funkcie. Napríklad aplikácia YouTube aktuálne nie je funkčná. Tieto nezrovnalosti sa však vyskytujú v každej takejto prvotnej či experimentálnej verzii.

Náš tip
Vyberáme zariadenia z Číny s cenou do 100 eur – DLP projektor aj Android TV Box

Funkcie Android TV pre Raspberry Pi 3 by mali pribúdať softvérovými aktualizáciami. Projekt vzniká v spolupráci s multimediálnou platformou Kodi. Cieľom spoločného vývoja je postupne ponúknuť prístup ku kompletnej sade aplikácií kompatibilných s Android TV. Viac informácií o projekte si môžete prečítať v nasledujúcom vlákne fóra xda-developers.

Zdroj: xda-developers

24.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+