MojAndroid

Najnovšia verzia Chrome pre Androidy by mala priniesť výrazné zrýchlenie obnovovania webových stránok. Tím stojaci za vývojom internetového prehliadača sľubuje až o 28% rýchlejšie načítanie stránok a až o 60% menej validačných požiadaviek na server.

Zvýšenie rýchlosti bolo možné práve vďaka obmedzeniu dotazov na servery webových stránok. Google vychádzal z toho, že používatelia stránky obnovujú väčšinou preto, že došlo ku chybnému načítaniu stránky v dôsledku pomalého alebo nespoľahlivého pripojenia. Google teda po požiadavke na obnovenie zjednodušil celý proces tým, že medzi dátami načítanými vo vyrovnávacej pamäti kontroluje iba jadro stránok. Nemenný obsah načíta z cache.

Vďaka tejto úprave je načítanie stránok nielen rýchlejšie, ale aj dátovo a energeticky menej náročné, čo oceníte predovšetkým pri pomalšom mobilnom internete.

 

27.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+