MojAndroid

Iba včera sme vám priniesli informáciu o tom, že nový systém Android L ponesie v stabilnej verzii označenie Android Lion. Teraz sa objavili nové informácie, ktoré na základe uniknutých obrázkov a reportov naznačujú, že v najnovšej internej verzii nesie nový systém označenie Android LMP. Okrem toho boli zachytené aj niektoré dizajnové zmeny, ktoré by mali byť súčasťou aj stabilnej verzie systému.

Verzia systému Android L s označením LRW66E sa objavila vo vyhľadávači chýb Chrome. Ide o internú verziu systému, no na základe uniknutých informácií si môžeme spraviť aspoň približnú predstavu o zmenách a novinkách. Prvým dôležitým faktom je označenie systému, ktoré nesie v tomto prípade skratku LMP. Zdá sa, že sa zopakuje situácia spred roka, keď väčšina fanúšikov očakávala príchod nového systému Android Key Lime Pie, no Google mnohých prekvapil a predstavil Android 4.4 KitKat. Teraz už vieme o spolupráci s výrobcom sladkostí Nestlé, a tak bolo oznámenie nového Androidu Lion iba menším prekvapením. V novom builde je však systém označený ako LMP, čo je zrejme referencia na Android Lemon/Lime Meringue Pie. Stále ide iba o súkromnú verziu a pri predstavení oficiálneho systému sa možno opäť dočkáme zmeny na Android Lion. Okrem toho tu vidíme aj aktualizáciu pre Google Play Services, keď je v reporte uvedená verzia 6.0.89, čo je o celé číslo vyššia verzia, ako je dostupná v súčasnosti.

Android-L-Bluetooth-issueleak

Okrem tohto náznaku označenia nového systému ukazujú uniknuté obrázky aj niektoré dizajnové a funkčné zmeny. Podľa všetkého bude prepracované pripájanie k Chromebookom pomocou Bluetooth. Vyzerá to tak, že zmenená je aj ikona gmailu v notifikačnej lište, prepracované je aj menu s Bluetooth zariadeniami, pričom rozdielne zariadenia budú mať možno rozdielne ikony. Zmenené je aj tlačidlo pre vypnutie/zapnutie funkcie, ktoré je v novej verzii robustnejšie. Zmeny sú viditeľné aj pri ikonách mobilného a Wi-Fi signálu, no ide iba o drobné kozmetické úpravy. Zdá sa, že Google dbá aj na tie najmenšie detaily a je veľmi pravdepodobné, že finálna verzia Androidu L bude mať ešte prepracovanejší dizajn, ako vývojárska verzia systému.

Android-L-Bluetooth-Menu-Leak

Zdroj: Google via Android Authority

9.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+