MojAndroid

Motorola predstavila novú generáciu smartfónu Moto X, ktorý oproti svojmu predchodcovi prináša niekoľko podstatných vylepšení. Spoločnosť sa v novom modeli rozhodla použiť väčší 5,2 palcový AMOLED displej s Full HD rozlíšením a samozrejme aj výkonnejší procesor v podobe štvorjadrového Snapdragonu 801 taktovaného na 2,5 GHz. Ďalšie parametre zahŕňajú použitie 2 GB operačnej pamäte RAM, 16 alebo 32 GB nerozšíriteľnej pamäte, či batérie s kapacitou 2300 mAh. Na prednej strane nájdete aj dvojicu reproduktorov.

Konštrukcia novej Motoroly Moto X je zaoblená a veľa ostrých hrán tu nenájdete. Zadná stena je taktiež oblá, vďaka čomu smartfón lepšie sadne do ruky. Výrobca sa navyše rozhodol použiť kovový rám, ktorý zariadeniu dodáva skutočne prémiový vzhľad. Podobne ako v predchádzajúcej generácii, aj tu je možné vybrať si z niekoľkých krytov, ktoré môžu odrážať váš osobitý štýl. Rozmery novinky sú 72.4 x 140.8 mm, hrúbka sa mení od 3,8 mm na kraji do 9,9 mm v najhrubšom mieste. Hmotnosť zariadenia činí 144 gramov.

motox-plus-story-chooseright-us39fpcz6k

Nová Moto X je na zadnej strane charakteristická aj veľkým okrúhlym logom, ktoré však neslúži ako tlačidlo a má len estetický význam. Nad ním však nájdete nový 13 Mpix fotoaparát s na smartfón netypickým rozložením LED blesku (dve LED diódy) po jeho stranách. Nový typ snímača má umožniť vytvárať lepšie snímky nielen počas dňa, ale aj v horších svetelných podmienkach a v noci. Oproti svojmu predchodcovi dokáže natáčať aj 4K video.

moto X Moto X1

Najnovší smartfón od Motoroly beží na Androide 4.4.4 KitKat, ktorý je doplnený o aplikácie a funkcie výrobcu známe už z predchádzajúceho modelu. Nájdete tu aktívny displej nazývaný Moto Display, ktorý aj vo vypnutom stave zobrazí notifikácie na displeji len na vybraných pixeloch. Samozrejmosťou je aj ovládanie hlasom či gestami, pomocou ktorých môžete bez dotykov napríklad zodvihnúť prichádzajúci hovor alebo stíšiť zvonenie.

motox-plus-story-adapts-usw21n4cfp

Motorola Moto X inak podporuje väčšinu moderných štandardov pre pripojenie, pričom výnimkou nie je ani podpora 3G a 4G sietí. Spoločnosť vybavila novinku aj adaptívnou anténou, ktorá na vysielanie a prijímanie signálov využíva kovový rám telefónu. Tá sa dokáže prispôsobiť podľa toho ako mobil držíte v ruke, takže kolísanie signálu pri práci s mobilom by malo byť efektívne eliminované.

Motorola začne novú Moto X predávať v priebehu tohto mesiaca v USA, Mexiku, Francúzsku, Nemecku a Veľkej Británii, a to za odporúčanú cenu 499 amerických dolárov. Cena a dostupnosť na Slovensku zatiaľ nebola potvrdená.

Moto-X-Moto-Maker-Palatte

Za pozvanie na IFA 2014 v Berlíne ďakujeme spoločnosti Samsung

5.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+