MojAndroid

Ak by sme mali v obchode Play nájsť jeden launcher, ktorý by sme odporučili výrobcom hoci aj namiesto ich nadstavby, tak by to bol rozhodne Nova Launcher. Jeho šikovní developeri neustále pracujú na vylepšeniach a používateľom prinášajú praktické novinky. Dôkazom je aj verzia 5.0 Beta, ktorá prináša skratky aplikácií v ikonách na domácej obrazovke, ktoré boli doteraz dostupné len v Androide 7.1 Nougat v Pixel smartfónoch a v developer preview verzii určenej pre vývojárov.

nova-launcher-5-beta

Veľkou výhodou tejto novinky je, že prináša funkcionalitu zakorenenú v Android 7.1 API aj na zariadenia s Androidom 5.1 alebo Androidom 6.0 Marshmallow. Otázne je, kedy túto funkciu začnú podporovať samotní vývojári. Cestu k nej už ale majú vďaka Nova Launcheru otvorenú. Okrem toho prináša nový Nova Launcher aj podporu pre zobrazenie počasia v lište vyhľadávania na domácej obrazovke, čo je rovnako praktickou inováciou.

Ak si chcete stiahnuť najnovšiu beta verzii Nova Launcheru, prihláste sa do beta programu v obchode Play, prípadne si ho stiahnite priamo na stránkach vývojárov, alebo ako APK súbor z APKMirror.com.

Zdroj: AndroidPolice

28.10.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+