MojAndroid

Po predstavení dlho očakávaného Nothing Phone (1) mnohí recenzenti začali zachádzať až do detailov počas testovania tohto telefónu. Trochu menej zvyčajným recenzentom je aj JerryRigEverything, ktorý otestoval odolnosť novinky. Ako dopadla v krutej skúške? Informácie priniesol portál GizmoChina.

Nothing Phone (1) je nebezpečné prehýbať

Test na škrabance Nothing Phone (1) prežil ako každý iný smartfón. Odolnosť displeja proti nim je rovnaká, ako u ďalších rovesníkov a hliníkové boky zariadenia je možné taktiež nenáročne poškrabať, takže na to si treba dávať pozor. Dôležité však je, že sklenený predný a zadný panel neponičíte kľúčmi či mincami.

nothing phone (1) test odolnosti
Test odolnosti | Zdroj: YouTube.com

Testom so zapaľovačom priloženým k obrazovke telefón taktiež prešiel a pixely sa obnovili takmer do pôvodného stavu. Celkom dobrý výsledok, keďže sa nepredpokladá, že niekto bude držať displej mobilného zariadenia priamo nad ohňom po dobu 40 sekúnd.

Test ohybu Nothing Phone (1)
Test ohybu | Zdroj: YouTube.com

Posledný test je test ohýbania. V tejto časti videa to je vždy napäté. Spomenieme, že napríklad taký OnePlus 10 Pro testom neprešiel a kompletne sa zlomil v hornej časti, kde je umiestnený masívny modul s fotoaparátmi. Prvý smartfón značky Nothing ohýbanie s tlakom na zadnú stranu úplne bez nejakých známok poškodenia.

Tlak spredu však spôsobuje nepekné mierne ohýbanie v časti so signálovými predelmi. Okrem toho je možné počuť škaredý zvuk, ktorý naznačuje, že sa test ohybu telefónu nepáči. Ako Zack Nelson (JerryRigEverything) povedal, išlo o momenty, kedy bol smartfón extrémne blízko ku kompletnej deštrukcii. To sa našťastie nestalo, no v prípade ďalšej generácie bude určite potrebné klásť poriadnejší dôraz na kvalitu konštrukcie.

Náš tip
Google Pixel 7: Poznáme dátum predstavenia a začiatku predaja

2.8.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+