MojAndroid

Pokiaľ patríte k ľudom, ktorí uvažujú o kúpe vlajkového smartfónu OnePlus 10 Pro, by si ho asi nemali kupovať kvôli odolnosti. Jej test totiž podľa portálu AndroidAuthority vôbec nezvládol a zlomil sa.

OnePlus 10 Pro väčšinou testov prešiel pomerne úspešne

Populárny YouTuber Zack Nelson z kanálu JerryRigEverything si OnePlus 10 Pro zobral do parády a podrobil ho svojmu sofistikovanému testu odolnosti. Najprv s pomocou kovových nástrojov rôznej tvrdosti otestoval krycie sklo displeja. Škrabance v skle sa objavili pri hrote so 6. stupňom tvrdosti podľa Mohsovej stupnice a výrazne ryhy pri 7. stupni. Podobné výsledky dosahujú aj iné konkurenčné smartfóny.

Proti nožu dobre obstali aj ďalšie časti telefónu. O niečo horšie dopadol samotný displej po styku s plameňom zapaľovača, ktorý v ňom nenávratne vypálil časť pixelov. To je o niečo horší výsledok než v prípade niektorých konkurenčných modelov, ale stále nič také, čo by človeka prekvapilo. Prekvapenie prišlo až v teste ohybnosti tela, ktoré sa takmer zlomilo na polovicu.

Za zlomením smartfónu môže byť zlé umiestnenie batérie

Akonáhle Nelson zatlačil na sklenenú zadnú časť telefónu, aby otestoval jeho štrukturálnu integritu, praskla so zvukom, ktorý by nechcel počuť žiaden majiteľ smartfónu. Na celej matnej zadnej strane telefónu sa objavili viaceré praskliny a po stranách bolo vidieť, že je hliníkový rám otvorený. Smartfón však stále ešte fungoval.

Katastrofálny zlom nastal v momente, keď YouTuber zatlačil na prednú stranu s displejom. Vtedy sa smartfón zlomil takmer na dve polovice a stal sa absolútne nepoužiteľným. Pri bližšom skúmaní Nelson zistil, že veľká dvojčlánková 5 000 mAh batéria je uložená po celej dĺžke smartfónu. Práve toto nešťastné umiestnenie mohlo prispieť k poruche konštrukcie.

OnePlus 9 Pro
OnePlus 9 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Keďže Nelson dokázal zlomiť smartfón takmer na polovicu len holými rukami, je veľká pravdepodobnosť, že by sa vám mohol rozlomiť v zadnom vrecku, keď si na neho omylom sadnete. OnePlus 10 Pro sa zatiaľ na globálnom trhu nepredáva. Aktívnych športovcov však jeho test odolnosti pravdepodobne od kúpi odradí.

Náš tip
Telekom je na trhu už 30 rokov. Prichádza s novou biznis identitou T-Biznis
22.2.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+