MojAndroid

Súčasnou vlajkovou loďou spoločnosti Samsung je Galaxy Note 8. Keďže ide o novinku, Note 8 je momentálne podrobovaný všetkými možnými testami, ktorých cieľom je oboznámiť sa s jeho možnosťami a kapacitami. Jedným z testov je samozrejme populárny test rýchlosti. 

Známy YouTubový kanál EverythingApplePro sa podujal na tento test a rozhodol sa porovnať rýchlosť spomínaného Note 8. Ako konkurenciu zvolil smartfónovú pecku z dielne najväčšieho soka Samsungu – iPhone 7 Plus. Na začiatok si však treba uvedomiť, že novinka Note 8 je o celý rok mladšia ako konkurent od Apple, preto treba brať do úvahy faktor – vek, ktorý mohol ovplyvniť rýchlosti “súťažiacich” zariadení.

Ako si poradili s rôznymi úlohami?

Test rýchlosti spočíval v postupnom otváraní obyčajných, denne používaných aplikácií(ktoré medzitým zostali bežať na pozadí), ako sú napríklad Instagram, Snapchat, Uber, Soundcloud a pod. V rámci tejto “rundy” otvárania aplikácií bola smartfónom pridaná aj ďalšia záťaž na ramená, a to import 4K videa.

Oba smartfóny si v tomto kole poradili extrémne rýchlo, jeden z nich však skončil o niekoľko míľových krokov vpredu – celé kolo zvládol za neuveriteľných 3:21 minúty.(Druhý smartfón zdolal toto kolo o viac ako celú minútu a pol pomalšie.) Tipnete si, ktorý z nich to bol?

Ďalšou z úloh, s ktorou sa museli títo dvaja rivali popasovať, bol čas zapnutia zariadenia alebo zapínanie rovnakých aplikácií na oboch smartfónoch naraz. Tu možno pekne vidieť, ktorý je schopný aplikáciu načítať v kratšom čase.

Posledným z rady testov bolo dokonca aj meranie teploty pri vysokom zaťažení smarfónov. Napokon prekvapivo Note 8 dosiahol o 5 stupňov Fahrenheita nižšiu teplotu ako iPhone 7 Plus.(aj po “skvelej” histórii smartfónov z rady Galaxy a ich batérií).

Ak chcete kompletný test rýchlostí a hodnoty benchmarkov vzhliadnuť na vlastné oči, urobiť si vlastný názor a prísť na výsledok testu, pozrite si celé video nižšie.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk
4.9.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+