MojAndroid

Len dnes sme vám písali o tom, že Samsung odporúča všetkým majiteľom, aby prestali používať svoje Galaxy Note 7 a máme tu ďalšiu správu, ktorá nasvedčuje tomu, že Note 7 sa pre Samsung stane naozaj najväčším škandálom v histórii. Oculus, spoločnosť, ktorá v spolupráci so Samsungom vyrobila VR okuliare Gear VR, vydala bezpečnostnú aktualizáciu na diaľku, ktorá znefunkční Gear VR v spojení s Note 7. Oculus sa jednoducho bojí, že by používateľom mohlo zariadenie explodovať priamo na hlave pri prezeraní virtuálnej reality.

note-7-oculus-gear-vr

Náš tip
Samsung zastavuje predaj Note 7, majitelia by ho mali vypnúť!

O tom, že Note 7 už nespolupracuje s Gear VR, informuje majiteľov VR okuliarov špeciálna hláška, ktorá sa zobrazí po vložení tohto zariadenia. Zahraniční odborníci hovoria o tom, že jedným z riešení by bola aj deaktivácia samotnej aplikácie Oculus na všetkých zariadeniach Note 7. Situácia ohľadom najnovšieho tabletofónu Samsungu je naozaj zapeklitá a hovorí sa o tom, že Samsung by mohol zastaviť celú výrobu tohto zariadenia a zrušiť jeho predaj. Reputácia najväčšieho výrobcu Android zariadení bude kvôli Note 7-čke slabnúť čoraz väčšmi a Samsung by sa jej mal postaviť čelom. Uvidíme, ako sa celá kauza skončí, jej priebeh budeme sledovať aj naďalej.

Zdroj: SamMobile

11.10.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+