MojAndroid

Fínsky výrobca Nokia pracuje podľa niekoľkých zdrojov oboznámených s plánmi spoločnosti na vývoji vlastného Android zariadenia, ktoré nesie kódové označenie Normandy. Smartfón však nebude vybavený tradičnou verziou systému tak ako ho poznáme, ale špeciálne upraveným variantom. Nokia tak vytvára úpravy, ktoré sú svojou podstatou podobné tomu, čo spravil Amazon vo svojich modeloch Kindle Fire. Informoval o tom portál The Verge.

Nokia Normandy Android telefon

Populárny tipster @evleaks dokonca zverejnil údajnú fotografiu pripravovaného modelu, ktorá zobrazuje zariadenie v štýle produktovej línie Lumia, bez viditeľných kapacitných tlačidiel. Podľa špekulácií sa bude jednať o ekvivalent modelu Nokia Asha, ktorý by mal priniesť podporu mnohých súčastných aplikácií do najnižšej cenovej kategórie. Snaha Nokie je veľmi podobná so spoločnosťou Amazon. Tá pretvorila prostredie systému Androidu pre vlastnú potrebu a spustila vlastný obchod s aplikáciami.

Zamestnanci spoločnosti, ktorí pracujú na vývoji smartfónu potvrdili, že predstavenie Normandy je naplánované na budúci rok 2014, hoci bližšie informácie neposkytli. Zatiaľ nie je známe, či spoločnosť plánuje zverejniť zariadenie ešte pred tým, než Microsoft prevezme kontrolu nad mobilnou divíziou spoločnosti. Microsoft by s najväčšou pravdepodobnosťou nesúhlasil s vývojom smartfónu s Androidom. Nevieme si predstaviť ani jeho správanie, ak Nokia stihne smartfón nasadiť na trh. Viete si predstaviť Android zariadenie podporované spoločnosťou Microsoft ?

Náš tip
Akcionári Nokie schválili predaj. Budúcnosť v rukách Microsoftu ostáva nejasná

Zdroj: The Verge

11.12.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+