MojAndroid

Prvý smartfón Nokie s Androidom, Nokia X, vzbudil výraznú mediálnu pozornosť. Tá sa však naň sústredila skôr z dôvodu predchádzajúceho dlhodobého odmietania tohto operačného systému výrobcom a samotný smartfón nebol svojimi technickými špecifikáciami nijako výnimočný. Radil sa skôr do lowendovej triedy a určený je hlavne pre nenáročných používateľov, ktorí so smartfónmi ešte len začínajú.  Prostredie telefónu bolo pozmenené na štýl Windows Phone a aj služby Google boli nahradené ekvivalentmi od Microsoftu. Je však možné, že napriek výraznému príklonu Nokie k Microsoftu nezostane Nokia X osamotená a dočká sa svojho nasledovníka v podobe modelu Nokia X2.

Nokia X2

Nový model by mal byť o niečo výkonnejší než pôvodná Nokia X, pričom sa spomína procesor Qualcomm MSM8210 (zrejme štvorjadrový), 1 GB pamäte RAM a 4 GB vnútorného úložiska. Nokia X2 už bola údajne aj otestovaná v benchmarkoch a ak budeme veriť tomuto úniku informácií, na zariadenie nižšej triedy si nepočínala úplne zle. V Antutu mala dosiahnuť 11827 bodov, čo je výsledok porovnateľný s ostatnými modelmi nižších tried.

Nokia X2

Za zmienku ešte stojí samostatné tlačidlo “Windows”, resp. Home, ktorým pôvodná Nokia X nedisponovala. Jedná sa samozrejme len o nepotvrdené informácie, takže až čas ukáže či sa dočkáme ďalšej Nokie s Androidom.

Zdroj: gsmarena.com

21.5.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+