MojAndroid

Informácie o predstavení Android smartfónu z produkcie spoločnosti Nokia už kolujú na internete niekoľko týždňov. Na nedávnych uniknutých screenshotoch sme mohli vidieť časť dátumu, ktorý ukazoval možné predstavenie zariadenia v utorok 25. deň v mesiaci. Takáto kombinácia vychádza jedine na február alebo marec, no ktorý z nich to bude zatiaľ nevieme s istotou. Kým budeme čakať, prezradíme si hardvérovú špecifikáciu smartfónu s kódovým označením Normandy, ktorá sa dostala na verejnosť vďaka známemu tipsterovi @evleaks.

normandy-21

V prípade, že sa nové informácie nakoniec ukážu ako pravdivé, budeme mať čo dočinenie so zariadením, ktoré zapadne do strednej až nižšej triedy. Nokia X, ako by sa mal smartfón nazývať, bude vraj vybavený dvojjadrovým Snapdragon procesorom s taktom 1 GHz a veľmi nízkou kapacitou RAM, len 512 MB. Displej má mať veľkosť 4-palce a rozlíšenie WVGA (800 x 480 pixelov) taktiež nie je vôbec oslnivé. Vnútorná pamäť s kapacitou 4 GB nebude postačovať zrejme nikomu, no našťastie bude prítomný slot pre micro SD kartu. Hlavný fotoaparát bude mať 5 MPx a batéria kapacitu 1500 mAh. Nová Nokia by mala ponúknuť aj dual SIM funkcionalitu a 6 farebných prevedení.

Náš tip
Nokia Normandy: Unikli snímky domovskej obrazovky.

Inou zaujímavosťou, ktorú prezrádzajú aktuálne dohady je, že zariadenie by malo ponúkať aplikácie prostredníctvom Nokia Store. To by znamenalo, že tu nenájdeme obchod Google Play a pravdepodobne ani ostatné služby Googlu. Povolené by však mali byť aj aplikácie tretích strán.

Zdroj: pocketnow

28.1.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+