MojAndroid

Len pred niekoľkými dňami predstavila Nokia svoje prvé Android zariadenia. Udialo sa tak na výstave mobilných technológií v španielskej Barcelone, kde tieto zariadenia najmä vďaka svojej cene zožali veľký úspech. Jednou z ich špeciálnych vlastností je aj vlastný obchod Nokia X App Store s aplikáciami pre tieto mobilné zariadenia. Ten nahradil klasický Obchod Play a nájdete v ňom aj aplikácie ako HERE Maps či Mix Radio. Ak si chcete pozrieť, ako táto aplikácia v skutočnosti vyzerá a čo ponúka, môžete si ju stiahnuť a nainštalovať aj na vaše Android zariadenie.

Náš tip
Nokia predstavila na MWC tri nové Android smartfóny [MWC 2014][Živé foto]

nokia_X_green_1020

Možné to je vďaka extrahovanému súboru .apk, ktorý na fóre XDA Developers uverejnil používateľ so pseudonymom opssemnik. Jediné, čo na nainštalovanie tohto špeciálneho obchodu s aplikáciami potrebujete, je možnosť inštalovania aplikácií z neznámych zdrojov, ktorú si môžete zaškrtnúť v Nastavenia > Bezpečnosť > Inštalovanie aplikácií z neznámych zdrojov. Aplikácia sa môže na niektorých zariadeniach javiť ako nestabilná, no vo väčšine prípadov funguje bezproblémovo. Ak ju vyskúšate, dajte nám v komentároch pod článkom vedieť, ako sa vám páči.

Aktualizované 1.3.2014 9:00 – Článok sme doplnili o aktualizovanú verziu obchodu 0.71. Ak vám ani táto verzia aplikácie nefunguje a máte root, skúste ju presunúť do /system/apps, nastavte vlastnosti na 644(RW-R-R) a reštartujte zariadenie.

Odkaz – Nokia X App Store – .apk súbor

Zdroj: CultOfAndroid

28.2.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+