MojAndroid

Spoločnosť HMD Global nám oficiálne predstavila svoj nový tablet. Firma, ktorá má na starosti výrobu smartfónom s logom značky Nokia, sa snaží priniesť nový nádych zariadeniam zo segmentu tabletov. Novinka nesie pomenovanie Nokia T20.

Veľká obrazovka je prednosťou tabletu Nokia T20

Nokia T20 je cenovo dostupný tablet s pekným hliníkovým spracovaním, dlhou výdržou batérie na jedno nabitie a LTE konektivitou. Ide o spoločníka pre tých, ktorí obľubujú veľké obrazovky. Tá má 10,36-palcovú uhlopriečku s rozlíšením 2000 x 1200 pixelov. Nejde o ten najkvalitnejší a najjemnejší displej na trhu, no vzhľadom na cenu ide o adekvátnu výbavu. Jeho jas dosahuje maximálne 400 nitov.

Nokia T20
Zdroj: HMDGlobal.com

V útrobách zariadenia sa nachádza 8 200 mAh batéria. Ide o nadpriemernú kapacitu, ktorá zabezpečuje 15 hodín surfovania na internete, 7 hodín v hovore či 10 hodín sledovania video médií. Operačným systémom sa stal Android One. Rovnako je tomu aj na smartfónoch tejto značky. Výrobca sľubuje dva roky veľkých aktualizácií a tri toky bezpečnostných záplat.

Nokia T20
Zdroj: HMDGlobal.com

Implementácia detského režimu Google Kids Space

Tablet Nokia T20 do svojej výbavy taktiež zahŕňa detský režim s pomenovaním Google Kids Space. Ide o nástroj na skúmanie aplikácií, kníh a videí pre rozvoj, vzdelávanie či zábavu. Google Kids Space je prepojený so samotným Google účtom dieťaťa. Jeho rodičia ho môžu spravovať pomocou rodičovskej kontroly Family Link.

Nokia T20
Zdroj: HMDGlobal.com

Veľká obrazovka novinky značí pre jej primárne využitie hlavne pre konzumáciu mediálneho obsahu. Poteší prítomnosť stereo reproduktorov, ktoré sa vyznačujú technológiou OZO Playback. Vhodné sú aj dva mikrofóny, takže počas videohovorov vás bude vždy možné zreteľne počuť. Nechýba ani 8 MP fotoaparát vzadu a 5 MP snímač vpredu.

Nokia T20
Zdroj: HMDGlobal.com

Nokia T20 bude údajne exkluzívne dostupná u operátora Orange v modrom farebnom prevedení. Ide o variant, ktorý podporuje LTE konektivitu a disponuje 4 GB operačnej pamäte a 64 GB vnútorného ukladacieho priestoru na používateľské dáta. Cena je stanovená na prívetivých 229 eur. Odhaduje sa, že neskôr bude tablet možné zakúpiť aj u ďalších partnerov. Konkurenciu pre tablet Nokia T20 predstavuje napríklad Lenovo M10 Plus, Lenovo Tab M10 HD 2nd Gen či Lenovo Yoga Smart Tab 10.

16.1.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+