MojAndroid

Jednou z prvých funkcií, ktoré mali smart náramky, bolo meranie kvality spánku. S pomocou akcelerometru zaznamenali váš pohyb počas noci ak ste ich mali na ruke a podľa  toho analyzovali či bola noc pokojná alebo nie. Veľa ľudí ale svoje smart náramky respektíve smart hodinky na noc odkladá a možno práve im by sa mohla hodiť novinka spoločnosti Nokia. Podložka Nokia Sleep slúži primárne na meranie kvality spánku, ale má aj inú funkciu.

Predstavenie Nokia Sleep nie e až takým prekvapením. Nokia vlani kúpila francúzsku firmu Withings a s ňou aj jej produkty. Odvtedy predstavila smart váhu, smart tlakomer aj smart teplomer. Nokia Sleep je veľká látková podložka a je vybavená viacerými citlivými senzormi. Je napájaná zo siete, takže zásuvku je nutné mať niekde pri posteli. Vkladá sa pod matrac a potom zaznamenáva fázy spánku, ale aj tepovú frekvenciu srdca, frekvenciu dýchania a dokonca aj chrápanie.

Tieto údaje prenáša do mobilnej aplikácie, v ktorej sa dáta môžu skombinovať s ostatnými údajmi so spomínaného tlakomeru alebo teplomeru. Navyše vďaka Wi-fi podporuje aj službu IFTTT, takže môže fungovať aj ako smart spínač. Používateľ si potom môže nastaviť napríklad rozsvietenie svetiel alebo zvýšenie teploty termostatu po rannom prebudení, prípadne vypnutie televízora, ak podložka zaznamená spánok. Predávať by sa mala začať v priebehu tohto roka za cenu 99 eur.

Zdroj: GizmoChina

17.1.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+