MojAndroid

Svetlo sveta dnes uzreli dve nové zariadenia pod značkou Nokia. Ich názvy sú Nokia 105 a Nokia 130. Ako iste predpokladáte, nejedná sa o smartfóny. Ide totiž o jednoduché tlačidlové telefóny, ktoré budú slúžiť na to najzákladnejšie, a to telefonovanie a posielanie SMS. Obe zariadenia majú však 4 spoločné znaky. Systém Nokia s30+, hru Snake Xenzia, LED diódu a varianty Single SIM alebo Dual SIM. V minulosti už boli k dispozícii zariadenia s rovnakými názvami. Ide teda o vynovené verzie tlačidlových telefónov. V čom sa teda odlišujú od svojich predchodcov a čo nové prinášajú?

Slabší z dvojice

Ako prvou začneme Nokiou 105. Vynovenie modelu nie je vidieť len po dizajnovej stránke, ale aj v rámci hardvéru. Veľkosť displeja narástla o 0,35″, a teda sa zastavila na hranici 1,8″. Užívateľov určite poteší vstavané LED svetlo v hornej časti zariadenia. Samozrejmosťou je FM rádio. Čo sa týka siete, podľa údajov výrobcu bude podporovať len 2G. Batéria ostala nezmenená s kapacitou 800 mAh a mala by vydržať 15 hodín hovoru a mesiac v pohotovostnom režime.

Nokia 105 (2017)
Nokia 105 (2013)

Zmena hlavne v dizajne

Nokia 130 oproti predchodcovi prešla menšími zmenami. Okrem dizajnu sa zväčšila interná pamäť o 4 MB na 8 MB. Tá sa, samozrejme, aj v tomto prípade dá rozšíriť pomocou pamäťových kariet micro SD s kapacitou až 32 GB. Oproti predošlej verzii tu nájdeme aj kameru s rozlíšením 0,3 Mpx. Samozrejmosťou je tiež svietidlo a FM rádio. Výhodou je v tomto prípade aj technológia Bluetooth. Batéria má kapacitu 1020 mAh.

Nokia 130 (2014)
Nokia 130 (2017)

Ceny budú skutočne nízke

Čo sa týka ceny, Nokia 105 bude k dispozícii v čiernom, modrom a bielom prevedení za 14,50 USD v single SIM a za 15 USD v Dual SIM verzii. Model Nokia 130 si budete môcť zaobstarať v bielej, červenej alebo čiernej farbe. Jej cena bude o niečo vyššia a zastaví sa na 21,50 USD. Potvrdenú dostupnosť nemáme k dispozícii. Očakávame ich však v druhej polovici tohto roka.

Zdroj: PhoneArena

19.7.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+