MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Systém: Ten najčistejší Android

Ako už býva dobrým zvykom, aj Nokia 7 Plus ponúka systém Android zrejme v tej najčistejšej možnej podobe. Ešte aj smartfóny Pixel majú robustnejší launcher s väčším množstvom funkcií. Nehovoriac o predinštalovaných aplikáciách, ktoré by ste tu hľadali iba márne.

Telefón funguje so systémom Android 8.1 Oreo bez akejkoľvek nadstavby, aktuálne s májovými bezpečnostnými aktualizáciami. Podobne ako ostatné smartfóny z portfólia spoločnosti HMD Global, aj Nokia 7 Plus dostáva bezpečnostné aktualizácie od Google pravidelne medzi prvými smartfónmi. Je tiež viac než pravdepodobné, že aj aktualizáciu na Android P, po jeho oficiálnom predstavení, bude mať tento smartfón medzi prvými.

Tešiť sa tak môžete na absolútne skvelý zážitok z čistého Androidu spolu s funkciami, ktoré najnovšie verzie prinášajú. Nájdete tu aj ambientný Always-On displej, ktorý dokonca zobrazuje aj obsah upozornení. Medzi predinštalovanými aplikáciami nájdete výlučne tituly od Google s prakticky neexistujúcimi duplicitami. Výrobca sa vo všetkom spolieha na služby od Google.

To má veľa výhod, no ako sme spomínali, systému by sa zišla trošku lepšia optimalizácia. Ak telefón nebudete vyťažovať naplno, tento fakt si možno ani neuvedomíte. Pri náročnejšom používaní sa však občas stretnete so zaváhaním, ktoré naozaj pôsobí tak, že je zapríčinené jednoducho nedostatočnou optimalizáciou. Procesor má totiž výkonu na rozdávanie a systém je najjednoduchší ako len môže byť.

Multimédiá: Slušná základná výbava

Nokia 7 Plus je vhodné zariadenie na základnú prácu s multimédiami. Centrom tu je pekný veľký displej s dostatočným rozlíšením, ktorý je ideálny na prácu s fotkami, textami, ale aj sledovanie videí či filmov. Telefón má tiež dostatok výkonu na to, aby si poradil s plynulou prácou s prakticky akýmkoľvek multimediálnym obsahom.

Jediným úskalím je tu pomerne slabý reproduktor. Ten ponúka akceptovateľný zvuk len približne do 60-70 % hlasitosti, pri vyšších úrovniach je zvuk už nepríjemne plechový a použiteľný iba vo výnimočných situáciách. Na druhej strane, telefón stále obsahuje 3,5mm jack pre slúchadlá, ktorý situáciu so slabším reproduktorom zachraňuje.

Čo sa týka softvérovej multimediálnej výbavy, k dispozícii máte iba nástroje od Google, prípadne celý obchod Play. Žiadne predinštalované aplikácie na multimédiá tu nehľadajte, teda pokiaľ ju neponúka Google vo svojom predinštalovanom balíčku.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
30.5.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+