MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Displej: Okúzli najmä v interiéri

Nokia 5 ponúka 5,2″ IPS LCD displej s HD rozlíšením a odolným sklom Gorilla Glass nešpecifikovanej generácie. Sklo má elegantné 2.5D zakončenie a veľmi vkusne prechádza do bočných hrán. Vďaka tomu sa telefón dobre drží v ruke a nezarezáva sa do dlaní. Samotný displej ponúka dobré pozorovacie uhly a slušné podanie farieb.

Je aj pomerne jasný, no trpí veľmi lesklým ochranným sklom, resp. väčšou vzduchovou medzerou medzi sklom a displejom. Výsledkom je lesklý povrch, ktorý aj napriek dostatočnému jasu nie je na slnku dobre čitateľný. Ak sa ale vyhnete tým najjasnejším prostrediam, s displejom nebudete mať žiaden problém. Poslúži pri prehrávaní videí aj prezeraní fotografií či sociálnych sietí. Je dostatočne ostrý a bežnému používateľovi bude určite postačovať.

Výkon a pamäť: Postačujúci základ

Nokia 5 patrí cenou aj výbavou do nižšej strednej triedy a tomu zodpovedá aj použitý hardvér. Čip Snapdragon 430 je doplnený o 2 GB RAM a 16 GB vnútornej pamäte, ktorú je možné microSD kartami rozšíriť o dodatočných 64 GB. Ide tak o základnú hardvérovú výbavu, ktorá ale stačí na väčšinu bežných operácií. Práca s jednoduchými aplikáciami, sociálnymi sieťami či prezeranie internetových stránok bolo bezproblémové. Samozrejme, keďže ide o jeden z aktuálne najslabších čipov od spoločnosti Qualcomm, doby spúšťania aplikácií boli dlhšie ako v prípade drahších zariadení.

Nestretli sme sa ale so žiadnym sekaním či podobným neželaným správaním. Jednoducho niektoré operácie trvajú o čosi dlhšie, no to si používatelia ani nemusia všimnúť. Nokia 5 je totiž určená menej náročným používateľom, ktorí nebudú telefón používať úplne na maximum. S bežnými operáciami si hravo poradí, a ak nastane situácia a budete chcieť robiť niečo náročnejšie, telefón vás nesklame. Pomalšie reakcie sú ale trochu otravné pri práci s väčšími súbormi, fotografiami či videami, a tak sa na to budete musieť pripraviť.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
16.9.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+