MojAndroid

Spoločnosť HMD Global prináša aktualizáciu na dvojicu svojich zariadení pod značkou Nokia. Smartfóny Nokia 5 a Nokia 6 (prvá generácia z roku 2017) dostávajú aktualizáciu na systém vo verzii Android 8.1 Oreo. Obdobnú aktualizáciu už získal aj vlajkový model Nokia 8 ešte v priebehu januára 2018.

Náš tip
Nokia 8: Vlajková loď, ktorá nesklame ani náročných používateľov | RECENZIA

Nokia 5 a 6 (2017)

Nová aktualizácia sa začína práve globálne distribuovať medzi zariadenia. Na smartfón Nokia 5 bola aktualizácia zaznamenaná  v Indii, Tunisku či Indonézii a na zariadenie Nokia 6 (2017) zatiaľ len v Indii. Spolu s novou verziou systému Android obsahuje aktualizácia aj marcový bezpečnostný balíček. Na ďalšie trhy by sa mala aktualizácia dostať v najbližších dňoch až týždňoch.

Veľkosť aplikácie pre smartfón Nokia 5 je približne 866 MB a pre model Nokia 6 (2017) následne 933 MB. Pre stiahnutie aktualizácie je teda potrebné zabezpečiť dostatok miesta na vnútornom úložisku, dostatok kapacity batérie a stabilné, neobmedzené pripojenie. Ak ste aktualizáciu ešte nedostali, môžete ju skúsiť vyvolať aj manuálne prostredníctvom nastavení vášho smartfónu.

Náš tip
Nokia 5: Štýlový návrat legendy | RECENZIA + VIDEO
Náš tip
Nokia 6: Zrejme len pre fanúšikov značky | RECENZIA

Dostali ste už novú aktualizáciu aj na váš Android smartfón? Akú verziu systému Android momentálne používate? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
29.3.2018
Zdroj: gsmarena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+