MojAndroid

Americký gigant Google predstavil stabilnú verziu Androidu 11 8. septembra 2020. V ten moment bola Nokia 5.3 na trhu už po dobu šiestich mesiacov. Mnohí očakávali, že update na Android 11 dorazí pár týždňov až mesiacov po jej vydaní, no používatelia ostali sklamaní. Na smartfón tento Android 11 dorazil až teraz. Informuje o tom webový portál Android Police. Ale stále lepšie, akoby ho Nokia 5.3 nemala dostať vôbec.

Nokia 5.3 a extrémne meškajúci update na Android 11

Pre zariadenia, ktoré sú zaradené do programu Android One, zvyčajne platí, že aktualizácie by mali byť zaobstarávané prinajlepšom každý mesiac. Výrobca HMD Global sa však akosi pozabudol a stabilný Android 11 ich model Nokia 5.3 dostáva až v tomto období. Dôvodom oneskorení môže byť aj globálna pandémia.

Nokia 5.3
Foto: Redakcia


Prvá vlna aktualizácií sa šíri z východu. Obyvateľom Ázie už prišli notifikácie ohľadom dostupnosti nového firmvéru. Má 1,67 GB a prichádza s júnovou úrovňou bezpečnostných záplat. Nokia 5.3 je jedným z tých lepších zariadení z dielne tejto spoločnosti, preto je celkom škoda, že sa Androidu 11 používatelia nedočkali v podstatne skoršom termíne. Uvidíme, ako dlho bude firme HMD Global trvať, kým prinesie Android 12, ktorý už je za dverami.

Aktualizácie na Android smartfónoch tu boli, sú a vždy aj budú. Svedčí o tom napríklad taký OnePlus Nord 2 5G, ktorého update prináša viaceré výrazné zlepšenia. POCO X3 už Android 11 našťastie istú dobu má. Aktuálny vlajkový modelový rad juhokórejského giganta Samsung, Galaxy S21, nedávno dostal augustové aktualizácie.

Náš tip
Spotify si pre menej náročných poslucháčov pripravilo nový balíček
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
6.8.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+