MojAndroid

Po včerajšom článku, ako spustiť PlayStation hry na Android zariadeniach, vám dnes prinášame ďalšiu zaujímavú informáciu. Teraz môžete hrať staré Nintendo hry aj na svojom Androide a to vďaka aplikácii N64oid, ktorá ich emuluje. Na smartfóne si teda zahráte klasicky známe tituly ako sú Mario 64, The Ocarina Of Time, Goldeneye a mnoho iných. Buďte ale na pozore: zatiaľ čo používanie emulátorov je legálne, používanie herných Nintendo ROM (tip čipu na ktorom je uložená hra) ak nie ste ich právoplatným vlastníkom, už nie je. Táto aplikácia si svoju cestu na Android Market našla asi pred týždňom a v súčasnosti je predávaná za 6 dolárov.

Vývojár, ktorý stojí za týmto emulátorom ma na svedomí aj niekoľko iných emulátorov platforiem ako sú Atari, Sega a iné Nintendo konzoly. Pre chod N64oid sú odporúčané smartfóny z vyššej triedy akými sú Motorola Droid, Samsung Galaxy S, Google Nexus smartfóny a im podobné. Ako sa vám pozdáva možnosť zahrať si obľúbené Nintendo hry aj na Androide? Dáte tomuto emulátoru šancu?

9.3.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+