MojAndroid

Známy výrobca fotoaparátov Nikon predstavil na CES 2016 v Las Vegas aj svoju vôbec prvú akčnú kameru Nikon KeyMission 360. Aj napriek tomu, že ide o úplne prvý pokus výrobcu v segmente akčných kamier, sa novinka od svojej konkurencie výrazne odlišuje. Dokáže totiž natáčať 360-stupňové 4K video, a to za pomoci šošoviek na prednej aj zadnej strane zariadenia.

nikon-keymission-360-2

Novinka má štvorcový tvar a veľmi kompaktné rozmery. Kamera je odolná voči pádu z výšky 2 m a vodotesná do 30 m, takže si ju môžte vziať takmer všade. Nikon KeyMission 360 disponuje aj elektronickou redukciou vybrácie, aby bolo natočené video čo najlepšie. Žiaľ, okrem týchto informácií toho o zariadení veľa nevieme. Z produktových fotografií vieme zistiť akurát to, že kamera bude disponovať pripojením cez Bluetooth, NFC a Wi-Fi a ovládacie prvky pôsobia tiež veľmi intuitívne, najmä veľké tlačidlo na vrchu.

nikon-keymission-360-5

Je zaujímavé, že Nikon sa do segmentu akčných kamier dostal prostredníctvom takéhoto zaujímavého zariadenia. Na trhu už existuje niekoľko kamier, ktoré zvládnu natáčať 360-stupňové video, no Nikon KeyMission 360 nesie jednu z najváženejších značiek vo fotografickom priemysle, a tak môžeme zrejme očakávať aj skutočnú kvalitu. Konkurencia v segmente 360-stupňových kariet ešte iba vzniká, a tak bude zaujímavé aj to, akú cenovú politiku zvolí výrobca.

Zdroj: The Verge

6.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+