MojAndroid

Rok 2015 je za nami a tak, ako obyčajne, aj teraz začíname ďalší rok bilancovaním toho posledného. Už sme si predstavili najobľúbenejšie Android aplikácie na MojAndroid.sk, ako aj najobľúbenejšie návody za posledný rok. Teraz sa pozrieme na aplikácie z trochu širšieho uhla a pozrieme sa, k akým výsledkom dospela agentúra Nielsen. Tá teraz zostavila zoznam desiatich všeobecne najobľúbenejších aplikácií pre smartfóny a pridala aj percentuálnu zmenu v priemernom počte denných užívateľov oproti minulému roku.

top-smartphone-apps-of-2015-9478-top-digital-2015-wirepost-d2

Keďže ide o všeobecne najobľúbenejšie aplikácie, žiadne veľké prekvapenia tu nenájdeme. Zaujímavý je ale spôsob, akým spoločnosť aplikácie zoraďuje. Do úvahy totiž berie priemerný počet denných užívateľov a nie iba celkový počet stiahnutí. Takáto metrika hovorí lepšie o aktuálnej popularite aplikácie medzi užívateľmi a zmena oproti minulému roku dobre demonštruje nárast, resp. pokles popularity. V tabuľke je jasne vidieť, že všetky aplikácie v TOP 10 zaznamenali oproti minulému roku nárast, no to je logické, keďže narástol aj celkový počet používateľov. Najväčší nárast zaznamenala aplikácia Facebook Messenger, no darilo sa aj sociálnej sieti Instagram či službe Apple Music. Na vrchole rebríčka je však neohrozene Facebook s obrovským náskokom pred konkurenciou. Hoci tabuľka vyzerá veľmi povedome, bude zaujímavé sledovať, ako sa trendy zmenia do konca budúceho roku.

Zdroj: Nielsen via PhoneArena

4.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+