MojAndroid

Spoločnosť Google nedávno odhalila nové portfólio Android zariadení označované populárnou modelovou radou Nexus. Verejnosť zaujal hlavne tablet Nexus 9, ktorý vo vnútri ukrýva výkonný 64-bitový procesor NVIDIA Tegra K1. V spolupráci s najnovším Androidom 5.0 Lollipop, ktorý dokáže využiť plný potenciál 64-bitovej architektúry sa jedná o riadny stroj s nekompromisným výkonom. Podľa benchmarkových testov je skóre nového Nexus tabletu porovnateľné s profesionálnym desktopom Mac Pro z roku 2012.

Predtým, než sa však vrhneme na samotné skóre, musíme pripomenúť, že výsledky benchmarkov nie sú všetko. Prakticky sú však jediným rozšíreným nástrojom, ako porovnávať hrubý výpočtový výkon zariadení medzi platformami.

Snímka obrazovky 2014-10-17 o 9.51.47

Spomínané výsledky testov Nexusu 9 pochádzajú z populárneho nástroja GeekBench, kde získal skóre slušných 1903 bodov v teste jedného procesorového jadra a 3166 v teste všetkých jadier (Tegra K1 je dvojjadrový čip). V porovnaní s minuloročným modelom Nexus 7, ktorý získal 879 bodov je výkon v tomto teste viac než dvojnásobne vyšší. Na internete Nexus 9 dokonca začali porovnávať so základným modelom Mac Pro z roku 2012, ktorý je využívaný profesionálmi na editáciu videa, grafiky alebo iných. Tento získal v rovnakom jednojadrovom teste takmer rovnaký výsledok 1925 bodov. Keď však porovnáme výkon všetkých 12 jadier dvoch procesorov zo spomínaného Mac Pro dostaneme skóre prevyšujúce hranicu 19 000 bodov, čo je výkon šiestich Nexusov 9.

Hoci tieto výsledky nie sú veľmi objektívne, dávajú nám pohľad na to, akou rýchlosťou sa čipy v mobilných zariadeniach vyvíjajú.

Náš tip
Google oficiálne odhalil smartfón Motorola Nexus 6 a tablet HTC Nexus 9

Zdroj: gizmodo

17.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+