MojAndroid

Portál iFixit nám priniesol pohľad do útrob najnovšieho Nexus smartfónu od Huawei. Novinku s 5,7-palcovým displejom rozobral do posledného šróbu, pričom zistil, že opravenie Nexusu 6P nebude vôbec jednoduchou záležitosťou. Hodnotenie portálom hovorí samo za seba – 2 z 10 bodov.

Náš tip
Parametre a vzhľad Nexusu 6P odhalené, poznáme všetky detaily

Dôvodov pre takto nízke hodnotenie je hneď niekoľko. Okrem toho, že pri rozoberaní je zadné sklíčko okolo fotoaparátu náchylné na prasknutie, tak výrobca použil aj pomerne veľa lepidla, ktoré drží na svojom mieste batériu a zadný kryt. Veľkou nevýhodou je tiež fakt, že väčšina  komponentov je navzájom prepojená a k displeju sa dostanete až po demontáži celej základnej dosky s batériou a ďalšími modulmi. To robí jednu z najčastejších opráv, prasknutý alebo rozbitý displej, veľmi obtiažnou. Ako prebieha rozobratie Nexusu 6P môžete vidieť nižšie.

 WED6O1viN1PvQSJO
ZlpUoq3OjhHJsqTo
gtAmJopnOt3wSGKn MMfnMAYxnASiOM3H sVZ2k2QDaPcyxdDo JwWa5bYsFBq2YJU3

Zdroj: ifixit

29.10.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+