MojAndroid

Známy Twitter účet @evleaks , ktorý nás zásobuje množstvom informácií o zatiaľ nepredstavených zariadeniach, prišiel s ďalšou novinkou. Tentokrát sa týka zariadenia Nexus 6. Evleaks a jeho zdroje tvrdia, že Google jeho predstavenie tento rok už nechystá a to na úkor nového programu Android Silver. Ten má byť údajne spustený už niekedy vo februári budúceho roka.

Táto správa určite nepoteší žiadneho priaznivca Nexus smartfónov, ktoré v uplynulých rokoch vytvárali na trhu určitú cenovú revolúciu. Tá by sa s príchodom Android Silver mohla rýchlo skončiť, keďže hlavnou podstatou programu je to, že výrobcovia by ponúkali Google Play edície svojich smartfónov s podporou a zárukou získania budúcich aktualizácií Androidu. Táto informácia však samozrejme nie je oficiálne potvrdená a nemusí úplne zapadať do skutočných plánov Googlu. Až v priebehu času sa ukáže, či internetový gigant skutočne ukončí výrobu Nexus smartfónov a prenechá ju výrobcom zapojených do programu Android Silver.

Náš tip
Nexusy majú v budúcom roku nahradiť prémiové zariadenia Android Silver

V budúcom roku tak môžete očakávať príchod zariadení podobných Nexusom, teda s natívnym Androidom, od viacerých výrobcov. Otázne je, za akú cenu. Momentálne na obchode Play nájdete v zahraničí Google Play edície niekoľkých vlajkových lodí, ktoré sa však cenou v nijakom prípade nepribližujú k Nexusu 5. Skoncuje teda Android Silver s lacnými zariadeniami, ponúkajúcimi high-end parametre a najnovší Android? Je to možné, stále však existujú čínski výrobcovia ako Oppo, Xiaomi, či najnovšie OnePlus, ktorí budú lacné zariadenia ponúkať aj naďalej.

Zdroj: phandroid

17.5.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+