Nexus 5X si zrejme nikdy nezaslúžil toľko pozornosti, koľko by si zaslúžil. V prvom rade ide o skvelý telefón, čo ale zrejme všetci viete. Tiež je to nástupca legendárneho Nexus 5 a ponúka vylepšenia po každej stránke. Okrem toho ide o posledného zástupcu línie Nexus, ktorý vyzdvihoval skvelý pomer ceny a výkonu, ktorý sa s pribúdajúcim časom iba zlepšil. Keďže bol ale predstavený s high-endovým modelom Nexus 6P, ostal v tieni svojho väčšieho brata. Napriek tomu ale ide o vynikajúce zariadenie, čo nám dokazujete aj vy. Aktuálne totiž ide o telefón s najväčším počtom používateľských recenzii v našom katalógu, keď ste ho ohodnotili celkovo už 17-krát.
Nexus 5X pritom ponúka 5,2“ P-OLED displej s Full HD rozlíšením. Vo vnútri tiká procesor Snapdragon 808, ktorému sekunduje 2 GB RAM a 16/32 GB vnútornej pamäte. To nie je najlepšia možná výbava, no stačí na čistý Android, ktorý je tu prítomný v tej najjednoduchšej podobe. Telefón sa ešte aspoň rok bude tešiť pozornosti Google, ktorý preň bude pripravovať aktualizácie medzi prvými zariadeniami vôbec. Celková podpora telefónu bude trvať ešte dlhšie. Tajnou zbraňou telefónu je aj jeho 12 MP fotoaparát, ktorý patrí medzi to najlepšie, čo nám vlani mobilný trh poskytol.
Pridajte vlastné hodnotenie na Nexus 5X
Ak tiež patríte medzi majiteľov Nexus 5X, tak neváhajte a napíšte o svojich skúsenostiach aj vy. Stačí navštíviť katalógový list Nexus 5X a prekliknúť sa do sekcie používateľských recenzií. Spraviť tak môžete ale aj prostredníctvom samostatného formulára, v ktorom môžete pridávať aj recenzie na iné zariadenia. Mimochodom, celkový počet používateľských recenzii nedávno presiahol už hranicu 1000.
Mohli dať doň aspoň 3GB ram a bol by to skutočne dobrý telefón.
3GB bolo v drahsej silnejsej verzii 6P
Inac aj s 2gb ram to fici jak dabel :D
Presne tak. 2 GB RAM mu uplne stacia. Mam ho asi pol roka a maximalna spokojnost. Teda az na to, ze 5,2″ displej je pre moju ruku uz trosku privela. Ale to je subjektivny parameter. Co sa tyka fotaku je naozaj skevly a je radost s nim fotit.
Mojandroid tam vzdy napise ze p-oled, ale pritom je to IPS-ko
napr. mne je maly :) skor by som chcel Nexus 6P velkostou.
Ze 2GB pre tento telefon stacia nesuhlasim. Telefon vlastnim 8mesiacov (predtym som vlastnil nexus 5) a od poslednych aktualizacii (7.0 – novembrove security patche, teraz 7.1.1) Ramka prestala stacit. Mozno bezny user s google now launcherom nic nepostrehne,no ja mam skusenosti ine. Pouzivam ako defaultny launcher nova launcher prime, ktory v priemere zozerie 80MB Ramky, android os 756MB, google play services – 239MB, Android system – 236MB, System UI – 91MB, Google app – 122MB, Gmail 77MB (dve google konta plus firemne exchange konto). fb – 83MB, fb-messanger – 130MB.
System v takomto setupe bezal/bezi svizne, pokial nespustim napriklad candy crush sagu. Hra bezi slusne, do momentu, kedy sa potrebujem z hry mutlitaskingom prehodit napriklad na google chrome. Google chrome, prve sekundy po takomto prehodeni bezi naozaj pomaly a niekedy nacitanie klavesnice po okamzitom kliku na url bar trva vyse 3 sekund. Po kazdom vyjdeni z hry a vrateni naspat sa hra nanovo nacita od znovu, bez zachovaneho progresu, co je znak nedostatku ramky. Taketo spravanie ma dokonca aj ked iba kliknem stvorcek a nasledne sa hned vratim do hry. Tento problem sa prehlbil ked som k telefonu pripojil android wear hodinky (huawei watch), co znamena nutnost staleho behu dalsich aplikacii. ( android wear – 48MB, Bluetooth share – 22MB + servicy na pozadi, ak pouzivam doinstalovane ciferniky).
Spustim candy crush sagu, pride mi floating notifikacia o sprave z fb messangera, kde vdaka feature androidu 7 mozem hned z notifikacie bez nutnosti opustit hru odpisat, problem ale je, ze po napisani spravy a odkliknuti odoslat sa hra reloadne. V tomto pripade nastastie nie uplne odznovu, ale z mojho pohladu mi to pripada, akokeby sa ulozila na moment odoslania spravy do swapu, kedze nema volnu ramku a po odoslani spravy sa naspat zo swapu vratila a mozem pokracovat v hrani. (technicky netusim ci vobec android ma swap)
K tomuto “reloadu” ale napriklad nedochadza, ak je telefon cerstvo po restarte, vtedy ma dostatok pamate, na spracovanie aj hry a aj odoslania spravy.
Takze naozaj by si telefon zasluzil minimalne 3GB pamate, inak si na vyhadzovanie “narocnejsich” aplikacii z pamate a ich opatovnu inicializaciu ako pri prvom spusteni, budete musiet pri multitaskingu zvyknut.
rozumiem, mas 50 aplikacii naraz spustenych, to by aj mne bolo malo tych 2 GB, no 95% beznych ludi je tento telefon až-až…mal si si kupit nieco drahsie, ak na to nemas tak nefňukaj, tento telefon mal/má najlepsi pomer cena/vykon/kvalita
Škoda, že to nie je Dual SIM.
Za tú cenu fakt super telefón, všetko super, jedine čo ma trápi je občasné trhanie systému. Dosť často mrzne chrome a fb messenger tiež občas lezie na nervy ..ten niekedy seká až príliš a pri odpisovaní akoby nestihalo reagovať na dotyk. Foťák je super ale bodlo by aj nastavenie uzávierky . Viac mu vytknúť neviem.
mam N5X od kedy vysiel a nestalo sa mi jediny krat ze by telefon zamrzol pri pouzivani Chrome/alebo inej aplikacie. Fb neviem, nepouzivam
Sekaaa??? polroka ho mam, mesenger nainstalovany a nic, netrha :)
Mozno mas na pozadi nejake blbe aplikacie spustene.
Áno seká, chrome sekol len par krát, v mobile mám len aplikácie ktore pravidelne využívam nemyslím že by mi niečo spomaľovalo mobil. Ale v tom fb messengeri ..možno je chyba v appke oddokedy Je ta nová verzia je to katastrofa .. scrollujem v chate a seká, odpisujem, seká klavesnica a celý mesenger. to ma štve najviac neviem čo s tým
Messenger seká teraz asi každému kámo..
Messenger seka aj mna na 6P, takze telefonom to nebude.
Vlastnil som 5 teraz 5x a dodnes slape vsetko ako ma u obidvoch, cena vykon … Maximalna spokojnost… Urcite ostanem u nexusu alebo skor dalsi level pixel :)
,,Nexus 5X pritom ponúka 5,2“ P-OLED displej s Full HD rozlíšením.” Pre boha, opravte si to! Nexus 5X má LCD-IPS panel!
Mal som nexus 4,5 a 5X ale podla mna najlepsi bol starsi 5kovy. Vyladenost a celkova funkcnost bola lepsia na 5ke. 5x trpi 2gb ram co je na dnesne aplikacie a o nieco novsi android malo. Teraz mam oneplus3 a neda sa to porovnat :) mam toho celkom dost odskusaneho ako xiaomi mi5, op2 a op3 a je to dost hodnejsie od nexus 5x aspon pre mna. Pre mna je dost vyhoda dual sim co nexus/pixel neponuka a taktiez vela inych vyrobcov