Aj keď presný dátum predstavenia Nexusu 5 sa Googlu úspešne darí držať pod pokrievkou, je viac než pravdepodobné, že ho odhalí ešte tento mesiac - prinajhoršom niekedy začiatkom novembra. Každopádne, o novom Nexuse sme napísali už veľa správ a preto je na čase, aby sme si teda zrekapitulovali to, čo novinka ponúkne. Nejdeme špekulovať nad novými funkciami Androidu 4.4 KitKat, tým sme sa dostatočne venovali v našich článkoch. Dnes namiesto toho uvádzame technickú špecifikáciu, ktorou bude Nexus 5 už s istotou disponovať. Potvrdil ju aj kanadský operátor Wind mobile, ktorý už v predstihu spustil pred-registráciu pre tento smartfón. Stránka, na ktorej sa nachádzala bola ale krátko na to stiahnutá.
Nexus 5 tak bude podľa očakávaní disponovať procesorom súčasných high-end zariadení, štvorjadrovým Snapdragonom 800 taktovaným na 2,3 GHz. Pamäť RAM dosahuje veľkosť 2 GB a kapacita vnútornej pamäte bude podľa zakúpeného modelu 16 alebo 32 GB. Displej chránený osolným sklom Gorilla Glass 3 má uhlopriečku 4,95" a disponuje rozlíšením Full HD, čiže 1920 x 1080 bodov. Fotoaparát ponúka optickú stabilizáciu či rozlíšenie 8 Mpix, doplnený je aj o prednú 1,3 Mpix kameru. Zaujímavosťou je použitie nového a rýchlejšieho štandardu WiFi 802.11ac - v technických parametroch pravdepodobne nesprávne uvádzaný ako 802.11 nc. Telefón váži 130 gramov a jeho rozmery činia 137,8 x 69,2 x 8,6 mm. Vo výbave nájdete aj Bluetooth 4.0, NFC, microUSB s funkciu SlimPort pre videovýstup, dvojicu mikrofónov, pravdepodobne batériu s kapacitou 2300 mAh a novinkou je tiež použitie keramických tlačidiel pre ovládanie hlasitosti a zapnutie vypnutie smartfónu. Samozrejmosťou je potom aj nový Android 4.4 KitKat.
Ak môžeme veriť predchádzajúcim správam, tak nová generácia Nexusu bude cenovo výhodná podobne ako predchodca. Podľa uniknutého obrázku z obchodu Play by mala 16GB verzia stáť 349$. Na oficiálnu cenovku si však ešte musíme chvíľku počkať.
Zdroj: Verge


Meh, Nexus 4 byl hezčí…
Jj. Bol elegantnejsi
Toto iste som pisal v starsom clanku, ako keby chceli dat jasne pocitit, ze je to Nexus, nie vlajkova lod…
paci sa mi…bude ladit s nexus 7 (2013) :) …neviem ci je krajsi ci nie ale proste sa mi paci, je iny :)
je to dost frajerina
uvidime ako to bude s cenou, ale hardware je tutti-frutti
budete plakať kvôli kvalite displeja :/
plakat koli displeju 1920 x 1080..??? tupelo ty mas asi Nokiu 3110 :))
Rozlisenie nic neznamena, a co je s displayom pan host?
Rýchlejšia wifi potešila
Ostatok je bežná vec a tipujem že u nás bude stáť 450
Strasne velky je ten telefon rozmerovo. Na to ze sa predpokladali podobne parametre ako ma Nexus 4, je to celkom rozdiel. Aj SGS4 je na tom lepsie.
? však na vysku ma len o 4mm viac a ostatne su mensie od N4
Aj sirka je o vacsia
boze daj nech je tam 3000ka baterka, aspon pri 32gb verzii ^_^
Jasne :D a pri 64gb bude autobateria 100 amperova
Nelutujem ze so kupil G2 uz len kvoli tej batérií ….