MojAndroid

Začiatkom februára sme vás informovali o prvých náznakoch novej verzie systému Android 5.1 Lollipop, ktorú začal Google inštalovať do smarftónov pre rozvojové krajiny v rámci projektu Android One. Odvtedy čakáme na oficiálne vydanie aj pre ostatné mobilné zariadenia z produkcie internetového giganta, ako je napríklad populárny Nexus 5. Zdá sa, že zverejnenie novej verzie je len otázkou niekoľkých dní. V databáze benchmarkovej aplikácie GeekBench sa totižto objavili výsledky testov spomínaného Nexusu 5 s najnovším Androidom 5.1 Lollipop.

Aktualizácia má podľa informácií znova priniesť tichý režim, ktorý bol vo verzii 5.0 odstránený a dočkáme sa vylepšenej správy batérie, čo sa prejaví na vyššej výdrži zariadení na jedno nabitie. Okrem toho má byť zlepšená aj správa pamäte RAM a celkovo aj stabilita systému a jeho súčastí.

Zaujímavosťou je, že Google nezmenil meno novej verzie systému. V minulosti sme napríklad mohli pozorovať zmenu názvu pri prechode z verzie Android 4.0 Ice Cream na Android 4.1 Jelly Bean. Google si týmto krokom zrejme rezervuje názvy aj pre ďalšie významnejšie aktualizácie.

Výsledky testov si môžete pozrieť na oficiálnej stránke aplikácie Geekbench tu, alebo na obrázku nižšie. Aké máte skóre na svojom Nexuse 5 s Androidom 5.0 ?

LG Nexus 5 - Geekbench Browser

Zdroj: phonearena

18.2.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+